Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

ANGIELSKI DLA SENIORÓW

Zawsze jest dobry moment na rozpoczęcie nauki, a zwłaszcza jeśli chodzi o język angielski. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, ponieważ od wielu lat zajmujemy się branżą lingwistyczna. Wówczas zdążyliśmy zauważyć, że ku naszej uciesze wzrasta ilość osób starszych, które decyduje się na podjęcie wyzwania nauki angielskiego. Jest to dla nas prawdziwa przyjemność o tym słyszeć, ponieważ jesteśmy absolutnie zwolennikami aktywizacji seniorów, a szczególnie kiedy chodzi o sferę edukacyjną. Naszym zdaniem ma to wiele zalet, a odnalezione przez nas szkoły językowe oferują bardzo szeroki zakres nauczania w tym również kursy angielskiego dla seniorów.

Pierwszą najważniejszą rzeczą jest ich skłonność do mobilizowania się, którą można nazwać sukcesem. Współcześnie wiele osób starszych decyduje się świadomie lub nie na życie w samotności, gdzie nie mają ochoty ani odwagi, aby uczestniczyć w zajęciach aktywizujących, jak na przykład angielski. Podczas odbywających się ćwiczeń mają okazję poznania wielu ciekawych ludzi w podobnym wieku oraz o zbliżonych zainteresowaniach, co może następnie przerodzić się w prawdziwą przyjaźń i możliwość spędzania wolnego czasu w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Co więcej, nauczający lektorzy mogą okazać się wspaniałym wsparciem i motywacją dla osób starszych, które będą dążyć do realizowania swoich marzeń oraz poszerzania zainteresowań. Co do samej nauki angielskiego może ona mieć wiele pozytywnych skutków głównie na kondycję umysłu, o który trzeba dbać już od najmłodszych lat. Jednak z wiekiem zaczyna on nieco osłabiać swoje możliwości, przez co konieczne staje się częstsze i intensywniejsze trenowanie pamięci. Nasz mózg wymaga wiele włożonej pracy, aby mógł funkcjonować na co dzień bez zarzutu, dlatego zapamiętywanie i utrwalanie słownictwa albo zasad gramatycznych może stanowić pierwszy faktyczny krok do zadbania o swój stan psychiczny.

To absolutna nieprawda, że seniorzy mają mniejsze możliwości zapamiętywania, ponieważ wszystko zależy od ich zaangażowania oraz regularności ćwiczenia samemu w domu. Na szczęście polecane przez nas szkoły Profi Lingua posiadają specjalną metodę nauczania, dzięki której każda grupa kursantów jest w stanie posiąść podstawową wiedzę w odpowiednim dla nich czasie. Lektorzy nie wymagają wówczas szybkich i trwałych efektów, ponieważ zdają sobie sprawę z wieku osób uczęszczających na zajęcia, aczkolwiek praca z nimi nadal jest efektywna dzięki stopniowemu poznawaniu i systematycznym powtarzaniu materiału.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Łatwiejsza komunikacja

Pewność siebie

Lepsza praca

Wyższe zarobki