• View Larger Image

Język włoski czy hiszpański – którego lepiej się uczyć?

Wielu ludzi, którzy opanowali już jeden język obcy, pragnie poszerzać swoje kompetencje i sięgnąć po kolejny. Z pewnością jest to bardzo racjonalna decyzja, gdyż znajomość języków obcych pozwoli nam na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych i zwiększy naszą wartość na rynku pracy. Nie każdy jednak ma naturalne predyspozycje do nauki języków obcych, lub szuka języka, którego nauka będzie przyjemna i stosunkowo łatwa. Obiektem dyskusji często staje się, język hiszpański i język włoski. Który wybrać? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, którego warto się uczyć.

Hiszpański czy włoski – który popularniejszy

Jeżeli pragniemy nauczyć się bardziej praktycznego języka, który zapewni nam możliwość posługiwania się w większej ilości krajów na świecie, powinien wybrać język hiszpański. Jest to drugi najpopularniejszy język na naszej planecie, a jego znajomość z pewnością umożliwi nam porozumienie się w wielu zakątkach świata.

Hiszpański czy włoski – który łatwiejszy?

Jeżeli naszym głównym kryterium wyboru jest prosta gramatyka, powinniśmy zastanowić się, na co zwracamy uwagę. W przypadku obu języków posiadają one dużo bardziej złożoną gramatykę czasów przeszłych. Warto wspomnieć, że gramatyka języka hiszpańskiego posiada dwa czasowniki „być”, a także czasowniki, w których wymieniane są głoski, w zależności od użycia. Język włoski z kolej obfituje w człony łączące, a także masę akcentowanych i nieakcentowanych zaimków osobowych.

Hiszpański czy włoski – która wymowa łatwiejsza?

Dla ludzi, którzy mają problemy z nauką języka angielskiego czy francuskiego ze względu na wymowę, zapewne dobra informacja będzie, że oba te języki są stosunkowo dźwięczne, a ich akcent nie jest bardzo skomplikowany. Należy jednak pamiętać, że w obu przypadków możemy natknąć się na pewne pułapki językowe, a w zależności od położenia geograficznego, wymowa w każdym z nich może się nieco różnić.

Który język wybrać?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ostateczna decyzja zależy od nas i od naszych preferencji językowych. Jeżeli szukamy języka, który ma nam pomóc w życiu zawodowym, warto zorientować się, który cieszy się większą popularnością wśród naszych potencjalnych pracodawców.

Włoski vs. hiszpański – podsumowanie

Jeżeli do tej pory masz wątpliwości odnośnie tego, który z języków wybrać, możesz skorzystać z pomocy szkoły językowej w Twojej okolicy. Nauka języka hiszpańskiego w szkole językowej Profi Lingua będzie z pewnością tak samo ekscytującym przeżyciem, jak nauka języka włoskiego.

freepik.com