• View Larger Image ludzie-siedza-na-moscie-angielski-na-dzis

Jak znajomość języka angielskiego wpływa na Twoje szanse na rynku pracy?

Każdy szuka możliwość rozwoju zawodowego i chce znaleźć pracę, która nie tylko pozwoli zarobić na życie, ale także da okazję do samorozwoju i będzie zajęciem, które stanie się nie tylko smutną koniecznością. Jak znajomość języków pomaga w poszukiwaniu dobrej posady?

Analizując oferty pracy pojawiające się na popularnych portalach, nie sposób dostrzec, że znajomość języka angielskiego jest wręcz koniecznością. Wymóg ten dotyczy niemal każdej oferty, więc raczej nie znajdziesz dobrej pracy, posługując się jedynie językiem polskim. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale jeżeli nie chcesz przez długie lata tkwić na jednym stanowisku i martwić się, jak przetrwać za minimalną pensję lepiej jak najszybciej, zainwestuj w lekcje w szkole językowej, aby móc nie tylko awansować u dotychczasowego pracodawcy, ale także poszukać lepszej i dającej większe szanse sukcesu zawodowego posady.

Główne zalety znajomości angielskiego

  • Znajomość języków to spory atut w twoim CV – dziś nawet właściciele niewielkich firm stawiają na wykwalifikowanych pracowników, a chęć zdobywania zagranicznych rynków i otwarte granice UE, które pozwalają na znalezienie wielu nowych odbiorców i kontrahentów, powodują, że pracodawcy chętniej zatrudniają pracowników po ukończonych kursach językowych, nawet gdy nie posiadają oni dużego doświadczenia zawodowego;
  • Znajomość angielskiego zwiększa szansę na znalezienie dobrej pracy za granicą – choć stopniowo obserwujemy zmniejszone zainteresowanie wyjazdami „za chlebem” zwłaszcza do przesyconych już naszymi rodakami krajów, to nadal wyjazdy zagraniczne do pracy np. do krajów skandynawskich cieszą się dużą popularnością, a znajomość języka angielskiego, którym porozumiesz się w każdym zakątku globu, znacznie je ułatwia. Znając angielski, znajdziesz nie tylko lepiej płatną pracę, ale także unikniesz wielu niebezpieczeństw związanych z koniecznością powierzania swojego losu pośrednikom, którzy często wykorzystują brak umiejętności językowych i oszukują swoich klientów oraz inkasują dodatkowe pieniądze za tłumaczenie dokumentów czy załatwianie formalności;
  • Jeżeli znasz angielski, możesz ubiegać się o lepszą posadę – co trzyma Cię na dotychczasowym stanowisku pracy? Najczęściej strach, że nie znajdziesz nic lepszego lub poszerzysz szeregi bezrobotnych! Inwestując w naukę języków, nie tylko zyskasz dodatkowe kwalifikacje, które pozwolą znaleźć satysfakcjonującą Cię pracę, ale także otworzysz sobie drogę do awansu i pokażesz swojemu pracodawcy, że chcesz osiągnąć więcej niż do tej pory.

ProfiLingua – Kursy i szkolenia dla młodzieży

 

freepik.com