• View Larger Image

Wszystko o certyfikatach z języka niemieckiego

Jeżeli uczysz się języka obcego od dłuższego czasu, z pewnością wiesz, że nie ma lepszego potwierdzenia swoich umiejętności niż zdanie jednego z egzaminów, który potwierdzi oficjalnie Twój poziom zaawansowania w danym języku. W przypadku języka niemieckiego mamy do czynienia z kilkoma egzaminami. W tym wpisie postaramy się przybliżyć charakterystykę najważniejszych z nich i podpowiedzieć, na który warto się zdecydować, aby wzbogacić swoje kwalifikacje zawodowe.

Który certyfikat z niemieckiego wybrać?

Jeżeli dopiero stoimy przed wyborem odpowiedniego certyfikatu, z którego będziemy korzystać, powinniśmy zadać sobie pytanie, w jakim celu jest on nam potrzebny. Czy chcemy zyskać możliwość nauki za granica, czy pragniemy rekrutować do firmy, w której wymagana jest znajomość niemieckiego na wysokim poziomie. Przyjrzyjmy się zatem certyfikatom, które możemy uzyskać.

Certyfikaty z niemieckiego dla studentów: DSH i TestDaf

Jeżeli pragniesz podjąć studia na jednej z niemieckich uczelni, musisz uzyskać certyfikat, który potwierdzi Twoją znajomość języka niemieckiego na odpowiednim poziomie. W tym celu powinieneś zapoznać się z procedurami zdawania egzaminów DSH oraz TestDaf. Pierwszy z nich zdawany jest na terenie niemieckiej uczelni kilka tygodni przed rozpoczęciem semestru, natomiast drugi możemy zdać w licencjonowanych placówkach.

Goethe Institut – certyfikat z niemieckiego

Goethe Institut to instytucja, która promuje kulturę i język niemiecki. Możemy znaleźć jej placówki na całym świecie. W Polsce siedziby znajdują się w Warszawie i Krakowie. Instytucja ta umożliwia uzyskanie certyfikatu poświadczającego o znajomości języka niemieckiego na poziomie od A1 do C2. Uzyskane w ten sposób certyfikaty są honorowane zarówno przez instytucje państwowe, jak i uczelnie wyższe.

Jak przygotować się do egzaminu z języka niemieckiego?

Oczywiście, aby osiągnąć wymagane rezultaty i zdobyć certyfikat, niezbędna jest nauka oraz przygotowanie się do danego certyfikatu. Warto znaleźć odpowiednie szkoły językowe, które umożliwią przygotowanie się do zdawania egzaminów, których dotyczy język niemiecki. Nauka w Profi Lingua oferuje możliwość edukacji na wielu płaszczyznach, które umożliwią skuteczne przygotowanie się.

freepik.com