• View Larger Image

Jak przełamać rutynę w nauce języka angielskiego?

Wszędzie wspomina się, że w nauce języka angielskiego najważniejsza jest rutyna, systematyczność, regularne powtarzanie i nauka. No tak, tylko co w momencie, kiedy czujemy się znudzeni już nauką? Kiedy nie obserwujemy wymiernych efektów, a dotychczasowe metody nas zniechęcają?

Planuj i notuj, bądź konsekwentny

Konsekwencja tutaj jest kluczem do sukcesu. Mówi się, że wystarczy 15-20 minut dziennie kontaktu z językiem, aby odnieść planowany rezultat. Jeżeli siadasz do nauki języka angielskiego od czasu do czasu, może okazać się, że Twoja nauka jest niewystarczająca, abyś przyswoił język w takim stopniu jakbyś chciał.

Nie popadaj w rutynę

Wszyscy wiemy, że sucha teoria jest przeciwnikiem każdej dziedziny nauki. Aby nasze starania przynosiły rezultaty, warto przyswajać wiedze w przystępny sposób, który zapewni nam rozrywkę i edukację jednocześnie. Dobrym rozwiązaniem mogą być seriale, podcasty, aplikacje lub kursy angielskiego przez internet.

Przełam barierę

Bariera językowa jest naturalną przeszkodą pojawiającą się na drodze każdej osoby, która uczy się nowego języka. Warto starać się ją przełamać poprzez np. rozmowy z innymi ludźmi. Warto z przyjaciółmi ustalić sobie jeden dzień w tygodniu, kiedy mówicie tylko po angielsku, być może będzie to motywacja do nauki dla wszystkich.

Powtarzaj materiał

Nie warto siadać do nauki nowych zwrotów i materiału bez powtórzenia starego. Popularną metodą jest ta o nazwie 5-10-5, która zakłada pięciominutową powtórkę, dziesięciominutową naukę nowego materiału i pięciominutową powtórkę na koniec. To właśnie te 20 minut dziennie wystarczy, aby regularnie szlifować swoją znajomość języka.

Połącz język ze swoimi zainteresowaniami

Jeżeli jesteś fanem np. kuchni, warto przeglądać blogi tematyczne w języku angielskim. Pozwoli to podejść do nauki języka od innej perspektywy, aby zyskać fascynację tematyką. Ponadto możemy poszerzyć zakres swojej wiedzy o słowa specjalistyczne.

Rutyna w nauce języka – podsumowanie

Bez względu na to, jaki jest powód Twojego zniechęcenia do nauki języka angielskiego – nie warto się poddawać. Być może warto dać sobie chwile  na odetchnięcie, aby za jakiś czas wrócić do nauki języka ze zdwojoną siłą. Możesz też dodatkowo się zmotywować i zapisać na kurs do szkoły języków obcych ProfiLingua, aby pod okiem doświadczonych osób, doskonalić swoje umiejętności językowe.

Źródło zdjęcia: freepik.com

freepik.com