• View Larger Image Kobieta-trzymajaca-kilka-zeszytow-i-notatnikow

Powody, dla których warto uczyć się norweskiego

Języki skandynawskie są coraz częściej wybierane przez osoby, które pragną się nauczyć języka obcego. Prym wśród nich wiedzie język norweski, którego popularność rośnie coraz bardziej. W tym wpisie postaramy się przybliżyć kilka powodów, dla którego warto rozpocząć jego naukę.

Zalety nauki języka norweskiego

Oto kilka powodów, które sprawiają, że język norweski może być idealnym wyborem dla Ciebie:

  • Język norweski jest najłatwiejszym językiem skandynawskim. Może być to motywacja dla ludzi, którzy do tej pory nie podejmowali nauki wielu języków obcych. Zarówno wymowa, jak i gramatyka są łatwiejsze niż w duńskich czy szwedzkim.
  • Jeżeli będziesz znał język norweski, z łatwością będziesz mógł porozumieć się np. ze Szwedem lub Duńczykiem. Mimo iż są to różne języki, mają wiele wspólnych cech.
  • Język norweski jest tak naprawdę prostszy do opanowania niż np. język angielski czy hiszpański. Mimo iż wymowa początkowo wydaję się być bardzo trudna, okazuje się, że po przyjęciu podstaw staje się bardzo łatwa.
  • Od 1927 roku gramatyka języka norweskiego uległa znacznemu uproszczeniu.
  • Jeżeli do tej pory uczyłeś się np. języka angielskiego, podjęcie nauki języka norweskiego będzie dla Ciebie dużo łatwiejsze, gdyż użycie czasów jest podobne.
  • Język norweski jest bardzo cenionym językiem obcym na rynku pracy, a zarobki w Norwegii należą do jednych z najwyższych na całym świecie.
  • Norwegia jest bardzo atrakcyjnym krajem do podróżowania, zwiedzania, a także życia na stałe.

Nauka języka norweskiego – podsumowanie

Jak widzisz, język ten oferuje wiele korzyści, a jego nauka jest dużo prostsza, niż początkowo się wydaje. Na start warto znaleźć odpowiednią szkołę językową, która pomoże w opanowaniu podstaw i zmotywuje na początku w nauce nowego języka obcego. Język norweski online w Profi Lingua to szansa na efektywną naukę bez wychodzenia z domu!

Źródło zdjęć: freepik.com

freepik.com