• View Larger Image

Skąd popularność języka angielskiego?

Obecnie większość młodych ludzi zna język angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Oglądamy angielskie filmy, seriale, słuchamy muzyki po angielsku. W naszej kulturze zakorzeniło się również wiele słów, zwrotów oraz tradycji zapożyczonych z USA. Język angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie. Dlaczego tak jest?

Historia języka angielskiego

Ekspansja języka angielskiego rozpoczęła się w Londynie, który bardzo długi czas był jednym z najbardziej wpływowych miast na całym świecie. Za sprawą tego angielski spopularyzował się na całym globie. Był istotny nie tylko ze względu na ekonomie i politykę, ale także wymagała tego ówczesna sytuacja na świecie.

Nauka i technologia

Innym ważnym powodem, dla którego język angielski jest obecnie jednym z popularniejszych języków, jest fakt, że USA odgrywa bardzo istotną rolę na polu nauki i technologii. Liczne odkrycia, badania oraz teorie publikowane były i są głównie w języku angielskim. Ponadto czołowe wydarzenia z dziedziny nauki i technologii również odbywają się w języku angielskim.

Kultura

Nie możemy pominąć bardzo istotnego aspektu kulturowego w rozważaniach o popularności języka angielskiego na całym świecie. USA przez bardzo długi czas jak i obecnie wyznacza trendy w kulturze masowej. Najwięksi i najpopularniejsi artyści pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, a w minionym stuleciu to właśnie Hollywood odpowiadało za powstanie kina w takim wydaniu, jakie znamy obecnie. Na popularyzację języka angielskiego wpłynął również rozwój social mediów, które niejako dyktują konieczność operowania tym językiem.

Coraz popularniejszy

Na tę chwilę języka angielskiego uczy się około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie. Dodatkowo, ze względu na jego globalny charakter, jest on językiem wymaganym w większości dziedzin obecnych na rynku pracy. Jest on także językiem obcym nauczanym od bardzo wczesnych lat szkolnych, gdyż jest stosunkowo prosty w opanowaniu. Nawet jeżeli ktoś zakończył już edukację, nauka języka angielskiego jest obecnie możliwa bez wychodzenia z domu, ze względu na liczne kursy angielskiego przez internet. Jeżeli natomiast ktoś chciałby brać udział w zorganizowanych zajęciach, szkoła języków obcych ProfiLingua posiada w swojej ofercie wiele różnorodnych kursów.

Popularność języka angielskiego – podsumowanie

Warto znać język angielski. Dzięki wielu szkołom i kursom, nawet tym internetowym, w dzisiejszych czasach jest to zdecydowanie prostsze. Język angielski przyda nam się zarówno w codziennym życiu jak i sprawach zawodowych.

Źródło zdjęć: freepik.com

freepik.com