• View Larger Image Dziewczyna-w-klasie

Po co studentowi angielski?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – dla lepszej przyszłości. Całą myśl rozwiniemy oczywiście w naszym dzisiejszym artykule, aczkolwiek nauka angielskiego to obecnie podstawa. Podczas studiowania istnieje wiele możliwości nauki języków obcych na uczelni, ale my chcemy zaproponować Wam również inne rozwiązania, a mianowicie szkoły językowe. Sprawdź jak wiele możesz zyskać dzięki kursom angielskiego, które przygotują Cię do dorosłego życia.

Kariera zawodowa

Po zakończonym kierunku studiów dobrze by było zacząć rozglądać się za potencjalną pracą, która oczywiście by Cię usatysfakcjonowała. Jednak niezależnie od tego w jakiej branży chciałbyś pracować, musisz posiadać pewne kompetencje, które wyróżnią Cię z tłumu innych studentów ubiegających się o to samo stanowisko. Ten problem jest dość powszechny zwłaszcza w dużych miastach, gdzie natężenie osób uczących się znacznie wzrasta. W rezultacie konkurencja również się powiększa, a co za tym idzie o wiele trudniej jest znaleźć pracę bez dodatkowych atutów.

Poza potwierdzeniem ukończenia szczególnego kierunku studiów, ważne są także certyfikaty i szkolenia, które odbyłeś w przeszłości oraz naturalnie znajomość języków obcych. Jednak i tutaj istnieje haczyk, ponieważ pracodawcy obecnie szukają osób biegle mówiących po angielsku, a najlepiej, gdy operują specjalistycznym językiem. Wówczas kurs języka angielskiego dla studentów w ProfiLingua może okazać się bardzo przydatną opcją, gdyż nauczysz się znacznie więcej niż na zwykłych lektoratach na uczelni, a efekty sam zauważysz po licznych odpowiedziach na Twoje CV.

Wyjazd za granicę

Osoby młode częściej decydują się na opuszczenie kraju z powodów zawodowych, edukacyjnych czy też osobistych. Jednocześnie możemy mówić również o podróżowaniu po świecie dla samej przyjemności oraz chęci poznania innych kultur. Wszystko to jednak wymaga odpowiedniego przygotowania, a w tym także znajomości angielskiego na poziomie zaawansowanym, by móc swobodnie komunikować się z ludźmi w każdym zakątku Ziemi.

Umiejętność porozumiewania się w różnych sytuacjach pozwala na o wiele spokojniejszy wyjazd, gdzie musisz martwić się brakiem pewności siebie. Im lepiej znasz język angielski, tym śmielej podejmujesz się wielu wyzwań, gdzie konieczne jest złapanie kontaktu z osobą obcojęzyczną. Wszystko jednak jest możliwe, a szansa wyjazdu w inne rejony zdarza się czasami na samych studiach. Wówczas różne wymiany studenckie oraz projekty międzynarodowe to świetna okazja, by potrenować swoje dotychczasowe umiejętności i sprawdzić jakie kwestie jeszcze wymagają podszkolenia. Zatem ponownie zachęcamy do kontynuacji nauki angielskiego na jak najwyższym poziomie, co na pewno ułatwi Wam wiele rzeczy w przyszłości, gdy nagle trzeba będzie się ustabilizować i rozpocząć w pełni dorosłe życie.

 

freepik.com