• View Larger Image dziecko-w-trawie-angielski-na-dzis

Od przedszkolaka do poligloty – kursy językowe dla najmłodszych

Znajomość języków obcych pozwala zdobywać świat dosłownie i w przenośni, dlatego rodzice coraz chętniej zapisują swoje dzieci na rozmaite zajęcia pozwalające już od przedszkola poznawać dodatkowy język między innymi angielski.

Nauka od wczesnych lat życia przynosi doskonałe efekty. Małe dzieci jak gąbka chłoną nowe zwroty i doskonale bawią się podczas nauki języka angielskiego w przedszkolu, ale warto pamiętać, żeby nie przesadzić. Nawet najbardziej zdolny maluch może nie udźwignąć ambicji rodziców i zamiast stać się poliglotą na dobre zniechęcić się do nauki.

Jak uczyć dzieci języków obcych?

Nauka języków obcych w przypadku małych dzieci to przede wszystkim zabawy pozwalające zapamiętać słówka i zwroty w obcym języku. Wspólne śpiewanie piosenek, zajęcia ruchowe czy zabawy plastyczne pomagają dziecku przyswoić nową wiedzę w sposób nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim skuteczny. Maluch nie jest w stanie opanować podstaw języka obcego podczas edukacji przedszkolnej, jednak długie osłuchiwanie się nowymi zwrotami i słówkami doskonale przygotowuje dziecko na dalszą edukację językową w szkole czy na zajęciach dodatkowych, na które rodzice w ostatnich latach wydają coraz więcej pieniędzy.

Odpowiednie pokierowanie rozwojom zdolności językowych maluchów pomaga nie tylko w zdobyciu lepszych wyników w nauce, ale także staje się doskonałym kapitałem na przyszłość. Dbając o rozwój dziecka i pomagając mu się nauczyć przynajmniej jednego języka obcego, inwestujesz w przyszłość i późniejszy sukces zawodowy Twojej pociechy.

Warto pamiętać, że aby dziecko chętnie uczyło się języków i później bez problemu samo siadało do powtórek przyswojonego w szkole materiału, nie należy wywierać na nie presji. Spełnianie własnych ambicji kosztem dziecka się nie opłaca. Zarówno przedszkolak, jak i uczeń musi odczuwać przyjemność z dodatkowych lekcji i traktować naukę, jako dobrą zabawę, dlatego warto zadbać o wybór odpowiednich nauczycieli i lektorów, którzy dopasują sposób nauczania do wieku dziecka oraz pomogą mu pokonać wszelkie trudności związane z nauką.

Polecana szkoła języków obcych

W przypadku starszych dzieci i młodzieży najlepszym sposobem na poprawę umiejętności językowych jest uczęszczanie na dodatkowe zajęcia do szkoły języków obcych. Dlaczego warto zainwestować właśnie w ten rodzaj doskonalenia umiejętności dziecka? Przede wszystkim ze względu na skuteczność takiego sposobu nauczania – rodzice, których dzieci uczęszczały na profesjonalne kursy, potwierdzają, że żadna inna forma nauki nie przyniosła tak doskonałego efektu.

freepik.com