• View Larger Image

Motywacja do nauki angielskiego – jak to zrobić?

Angielski niekiedy wiążę się z brakiem motywacji do jego nauki. Wówczas często szukamy wielu wymówek, aby odłożyć uczenie się na później. Jeśli chcemy nauczyć się tego języka, to wystarczy znaleźć cel, który motywowałby nas do działania. W jaki sposób?

Cel nauki

O wiele łatwiej się nam do czegoś zmotywować, gdy mamy wyznaczony cel. Ponadto wcale nie jest trudno go znaleźć. Zdecydowanie łatwiej znaleźć motywację do nauki angielskiego niż do innych spraw. Co zatem może nas zmotywować? Oto kilka celów:

  • Korzyści zawodowe – gdy znasz lepiej język obcy, to istnieje większa szansa, aby znaleźć dobrze płatną pracę, awansować lub umocnić swoje stanowisko w firmie. Szczególnie w branżach typu IT, marketing, finanse, sprzedaż, czy handel wręcz wymagana jest znajomość angielskiego.
  • Rozwój osobisty i lepsze wykształcenie – wiele osób decyduje się na poszerzanie swojej wiedzy, np. poprzez studia, czy praktyki w kraju lub za granicą.
  • Rozrywka – motywacja nie musi opierać się tylko na konkretnych celach. Poprzez znajomość angielskiego możemy oglądać filmy i seriale anglojęzyczne, czytać książki oraz blogi w wersji oryginalnej.
  • Podróżowanie – bez odpowiedniej znajomości angielskiego lub innych języków obcych nie jesteśmy w stanie porozumieć się z wieloma osobami w różnych krajach.

Jak się uczyć?

Wiele osób zastanawia się, jak skutecznie nauczyć się angielskiego. Jego nauka wcale nie musi być trudna, jeśli będzie oparta o sprawdzone metody uczenia się. Może to być kurs angielskiego w szkole językowej. Prowadzi je lektor, który eliminuje błędy oraz czuwa nad pracą wszystkich uczestników. Szkoła językowa umożliwia zajęcia w grupach oraz indywidualnie. Taki kurs, który odbywa się w konkretne dni i godziny pozwala również zachęcić do nauki angielskiego. Możemy także skorzystać z kursów online lub samodzielnej nauki w domu. Jednak nie zawsze jest to skuteczny pomysł. Nie mamy tyle motywacji, aby samemu uczyć się danych tematów. Możemy również zaczerpnąć nieco słownictwa oraz gramatyki z seriali, filmów, blogów, portali, czy książek anglojęzycznych.

freepik.com