• View Larger Image Kobieta-trzymajaca-kilka-zeszytow-i-notatnikow

Motywacja dla młodzieży do nauki angielskiego

Pewnie każdy rodzic zastanawia jak jeszcze bardziej zachęcić swoje dziecko do nauki, a zwłaszcza w okresie nastoletnim, kiedy przychodzi niespodziewanie czas buntu. Mamy na to kilka sposobów, którymi podzielimy się poniżej. Sprawdź, co możesz zrobić, by zmotywować swojego syna lub córkę do nauki angielskiego, który zacznie w końcu sprawiać im przyjemność.

Dobra zachęta

Nie chodzi absolutnie o przekupstwo, gdyż nie taki jest cel kształcenia i rozwijania swoich umiejętności, by zdobywać za to pieniądze. Owszem, można czerpać z tego korzyści, ale dopiero, gdy osiągniesz pewien poziom znajomości języka angielskiego, który nadal jest bardzo ceniony przez pracodawców. To może być pierwszy bodziec do nauki dla młodzieży, która musi zdać sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach i przyszłości operowanie językami obcymi będzie na wagę złota.

Musisz spróbować mu to uświadomić i pokazać jak wiele zawodów wymaga znajomości zaawansowanej angielskiego, a także jakie inne korzyści mogą wyniknąć z jego obeznania. Powodów jest naprawdę wiele, a Ty przecież najlepiej znasz swoje dziecko i wiesz, czym się interesuje, do czego dąży i o czym marzy. To wszystko można podeprzeć odpowiednimi argumentami i zachęcić dziecko do nauki.

Odpowiednia metoda

Samodzielne uczenie się w domu może być skuteczne, tylko wtedy gdy nastolatek faktycznie wykazuje się dużą samodyscypliną i wolnym czasem, który może i chce poświęcić na poznawanie słówek czy ćwiczenie gramatyki. Jednak nic nie zastąpi tak dobrze profesjonalnej szkoły językowej, gdzie Twoje dziecko może liczyć na:

  • nieustanne wsparcie lektorów;
  • analizowanie i pokazywanie błędów, by nie popełniali ich ponownie;
  • ćwiczenie zarówno umiejętności słuchania, czytania, jak i mówienia czy rozumienia;
  • rozwiązywania złożonych i adekwatnych do poziomu zadań w różnej formie;
  • powtarzanie materiału i poznawania nowych działów.

To tylko część zalet, jaka związana jest z uczestnictwem w kursie języka angielskiego dla młodzieży ProfiLingua. Warto tutaj zaznaczyć, że forma odbywania zajęć zdecydowanie różni się od znanych nam sprzed lat. Mowa tutaj między innymi o materiałach dodatkowych inspirowanych światem National Geographic, który otacza nas wszędzie. Wówczas niezależnie od zainteresowań dziecka, możesz być pewien, że znajdzie na kursie tematy ciekawe i dotąd nieznane.

Również wykorzystanie internetu pozwala na poszerzenie oferty zajęć i urozmaicenie kursu poprzez różnego rodzaju zadania online, które młodzież może dokańczać i realizować w domu, a następnie liczyć na sprawdzenie przez lektorów. Wszystko może dziać się mobilnie, a materiały są udostępniane dla wszystkich do poćwiczenia i powtórzenia w domu. To nowość w szkołach językowych, która może znacznie podwyższyć zainteresowanie nauką angielskiego wśród osób młodych i nowoczesnych.

freepik.com