• View Larger Image Niebieskie-tlo-z-napisami-po-angielsku

Metody nauki angielskiego w firmach

Poznanie języków obcych to podstawa w większości współczesnych firm z różnych branż, a zwłaszcza jeśli aspirujesz na wyższe stanowisko. Najlepszym rozwiązaniem w celu podwyższenia swojego poziomu angielskiego jest skorzystanie z kursów biznesowych dla firm, o których mamy zamiar opowiedzieć Ci więcej. Przekonaj się jak wiele możesz zyskać, biorąc udział w takich szkoleniu, a także jakimi sposobami masz szansę przyswoić nową wiedzę.

Indywidualnie lub grupowo

Przed podjęciem kursu języka angielskiego dla firm trzeba określić sposób nauczania w danej firmie, o czym najczęściej decyduje przełożony danej grupy pracowników lub osób na wyższych stanowiskach. Możliwości są dwie, a mianowicie jest to szkolenie indywidualne, które zdecydowanie częściej jest polecane przełożonym i osobom odpowiedzialnym za dział marketingowy czy współpracy międzynarodowej, a zatem są to pojedyncze osoby pracujące na konkretnych i bardziej złożonych stanowiskach. Ich podszkolenie pod względem lingwistycznym powinno najpewniej odbywać się indywidualnie, dzięki czemu możliwe jest uzupełnienie braków, a także dobranie pozostałych części metody do konkretnego kursanta.

Natomiast w przypadku, gdy mamy do wyszkolenia grupę pracowników czy zespół należy podjąć się kursu angielskiego dla firm w grupach, dzięki czemu wszyscy będą mieli szanse zacząć współpracować ze sobą i uczyć się jednocześnie. Nauka w takim trybie jest też bardzo motywująca, ponieważ wszyscy chcą wypaść na tle grupy jak najlepiej.

Rozmowa z lektorem

Kolejną metodą, która okazuje się skuteczna i pełnowartościowa to prowadzenie konwersacji nie tylko z częścią grupy, ale również i przede wszystkim lektorem prowadzącym zajęcia. To bardzo cenne doświadczenie, ponieważ masz okazję osłuchać się i rozmawiać z osobą doświadczoną, kompetentną i posiadającą wypracowany akcent. Wówczas i Ty sam zaczynasz przyswajać pewne nawyki podczas rozmowy, co przekłada się na późniejsze próby podjęcia konwersacji typowo biznesowych. Zapoznanie się ze słownictwem, a także zasadami prowadzenia rozmów oficjalnych z pewnością okażą się przydatne.

Tradycyjne ćwiczenia

Najpopularniejszą metodą jednak są zwykłe ćwiczenia prowadzone także przy obecności lektora jak słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Wszystko to jest rozwijane i kształtowane za pomocą specjalnych zadań i ćwiczeń, które mają wpływać na zapamiętywanie, koncentrację i wypracowanie wymarzonego akcentu angielskiego.

freepik.com