• View Larger Image

Język japoński – czy jest trudny?

Języki azjatyckie cieszą się coraz większą popularnością wśród ludzi, którzy pragną się uczyć języków obcych. Język japoński to jedna z propozycji, która jest szczególnym wyzwaniem. Zaledwie 1% wszystkich ludzi posługujących się tym językiem to osoby, które nie są Japończykami z pochodzenia. Nic dziwnego – jest to szczególnie trudny język, którego nauka może przysporzyć wiele trudności.

Ile czasów ma język japoński?

Język japoński posiada dwa czasy – pierwszy, przeszły oraz drugi – teraźniejszo-przyszły. W języku tym znajdziemy również, podobnie jak w Polskim, rzeczowniki, czasowniki, i przymiotniki.

Ile znaków ma język japoński?

W Japonii używa się czterech alfabetów – kanji, hiragana, katakana oraz alfabet łaciński. Kanji liczy ponad 60 tysięcy znaków zapożyczonych z języka chińskiego, jednak Japończycy używają ich znacznie mnie. Istnieją również alfabety sylabiczne, a więc katakana i hiragana, które zawierają po 48 znaków. Powstały one, gdyż Japończycy potrzebowali prostego języka do komunikowania się ze sobą w życiu codziennym.

Czy język japoński jest łatwy?

Aby płynnie posługiwać się językiem japońskim, należy umieć przynajmniej 2000 znaków kanji, hiraganę i katakanę. Podstawy języka japońskiego są dość proste do opanowania, jednak w miarę nauki i pogłębiania stopnia zaawansowania, język staje się coraz trudniejszy.

Czy język japoński jest trudny – podsumowanie

Obecnie Japończycy używają na co dzień trzy, a nawet cztery alfabety. Opanowanie biegłości w języku japońskim z pewnością będzie dużym wyzwaniem, jednak nie jest niemożliwa. Warto sprawdzić, jaka jest oferta języka japońskiego online w Profi Lingua, aby móc uczyć się efektywnie.

Źródło zdjęć: freepik.com

freepik.com