• View Larger Image

Jak znaleźć czas na naukę angielskiego?

Niekiedy ciężko nam znaleźć czas, aby przeznaczyć go na naukę języków obcych. Nie jest to łatwe, gdy mamy dużo obowiązków oraz planów. Jednak w poniższym artykule przedstawimy wskazówki, które sprawią, że nie trzeba dużego wysiłku, aby skutecznie otoczyć się angielskim na co dzień.

Zorganizuj swój czas

Wystarczy 15 minut dziennie na solidną naukę angielskiego. Nie musisz poświęcać wiele godzin. Zorganizuj swój czas pod kątem uczenia się, ale również pozostałych obowiązków. W przyswajaniu wiedzy pomoże także otoczenie wokół. Warto mieć wokół porządek oraz przyjemny klimat – zdecydowanie ułatwi to naukę. Łatwiej się uczymy, gdy mamy także jasno wyznaczony cel. Angielski przyczynia się do lepszych wyników w nauce, pracy, czy swobodnym podróżowaniu. Stwórz plan działania oraz konkretne wypisz mniejsze cele, które chcesz zrealizować, np. za miesiąc opanujesz 100 słówek. Pozwoli Ci to dostrzec obecne sukcesy i zmotywuje do dalszej pracy. Pamiętaj, aby ćwiczyć słownictwo i gramatykę jednocześnie. Postaw również na ćwiczenia ze słuchu, czytania i staraj się dużo mówić w języku angielskim. Unikniesz późniejszej bariery językowej.

Ucz się na każdym kroku

Możesz się uczyć praktycznie wszędzie i na każdym kroku. W jaki sposób? Nie trzeba wcale przeznaczać dużej ilości wolnego czasu na naukę. Można robić to w znacznie przyjemniejszy sposób. Uczymy się nawet poprzez filmy, seriale, książki, czy piosenki. Z nich jesteśmy w stanie wyciągnąć dane słownictwo, zwroty, czy wymowę. Uczą nas także niekiedy języka potocznego, którym najczęściej posługujemy się na co dzień, ale też i oficjalnych obraz bardziej formalnych zagadnień. Warto także uczyć się w każdej możliwej wolnej chwili, np. w drodze do szkoły i pracy poprzez różne materiały audio do przesłuchania. W dodatku każde 15 minut dziennie z angielskim przybliży Cię do wyznaczonego językowego celu. W łatwy i przyjemny sposób możemy się uczyć. Nie zawsze muszą być to tylko podręczniki oraz ćwiczenia. To również fiszki czy aplikacje na telefon. W dodatku możesz również postawić na kurs językowej. Wówczas zajęcia z lektorem dodatkowo zmotywują do kolejnej pracy. Lekcje oparte są o ciekawe materiały multimedialne oraz spotkania z native speakerami. Szkoła językowa ProfiLingua to idealne miejsce dla tych, którzy chcą w kompleksowy oraz przyjemny sposób nauczyć się angielskiego. Dla chcącego nic trudnego!

freepik.com