• View Larger Image Stos-literek-drewnianych

Jak wyglądają kursy angielskiego dla amatorów?

Przede wszystkim nie należy się niczego obawiać, ponieważ doświadczona i profesjonalna szkoła angielskiego pomoże Ci w nauce języków i dopasuje swoje metody do Twoich umiejętności, abyś poczuł się komfortowo i swobodnie podczas całego kursu. Właśnie dla niedoświadczonych w tej kwestii przygotowaliśmy poniższy artykuł, gdzie pokrótce opowiemy Ci, czego możesz się spodziewać na podobnym kursie dla początkujących.

Egzamin wstępny

Na samym początku musisz przejść przez test kwalifikacyjny, ale spokojnie nie musisz się obawiać, ponieważ nie służy on ocenianiu Twoich umiejętności i wytykaniu błędów, a jedynie pozwala lektorom na przeanalizowanie Twoich dotychczasowych zdolności lingwistycznych. W rezultacie będą w stanie dopasować dla Ciebie odpowiedni kurs oraz jego poziom zaawansowania, byś jednocześnie mógł się rozwijać i uczyć czegoś nowego, a przy tym nie musiał zmagać się z nadrabianiem materiału na własną rękę. Wszystkiego powinieneś nauczyć się w szkole angielskiego, dlatego rozpoczęcie nauki od etapu początkującego będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Rodzaj ćwiczeń

Równie wygodną opcją jest możliwość wyboru pomiędzy zajęciami w trybie indywidualnym lub grupowym. Sam możesz zdecydować jaka forma będzie dla Ciebie najdogodniejsza, a warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Odbywanie ćwiczeń sam na sam z lektorem jest bardzo wygodne, ponieważ powtarzany materiał może być poruszany nieskończenie wiele razy aż do momentu, gdy zrozumiesz konkretne kwestie. Co więcej, dla osób nieśmiałych polecamy indywidualny tok nauczania, by najpierw przełamali swoją barierę językową na osobności z prowadzącym, który ma już spore doświadczenie w tym temacie.

Natomiast nie da się wykluczyć, że zajęcia grupowe umożliwiają o wiele więcej, jak na przykład podejmowanie rozmowy i interakcji z innymi uczestnikami, dzięki czemu możemy na bieżąco próbować swoich umiejętności i uczyć się również od innych. Z pewnością jest to także dobra okazja do poznania nowych ludzi, z którymi może połączyć Cię wspólna pasja i chęć do nauki angielskiego, mimo iż wcześniej nie miałeś o tym pojęcia. Kursy angielskiego dla początkujących w grupach nadal nie przekraczają kilku osób, dzięki czemu lektor jest w stanie każdemu poświęcić wystarczająco dużo uwagi.

Sposób prowadzenia zajęć

Na pewno na samym początku nikt nie będzie wymagał od Ciebie doskonałej znajomości podstawowych zwrotów ani zasad gramatycznych, ponieważ to właśnie od nich powinna rozpocząć się Twoja nauka angielskiego na poziomie A1 lub A2, które są przeznaczone dla osób niedoświadczonych. Wszystkie ćwiczenia powinny przebiegać stopniowo, byś miał czas na powtórzenie materiału i zapamiętanie najważniejszych słówek oraz zastosowań poszczególnych czasów teraźniejszych, przeszłych i przyszłych.

Tak naprawdę podczas kursu dla początkujących wszystko będzie opierać się na standardowych formułkach, o których być może już kiedyś słyszałeś, a najważniejsza jest właśnie metoda przekazania informacji. Pomieszanie różnych sposobów prowadzenia zajęć, jak na przykład w formie tradycyjnych rozmówek, słuchania czy czytania, ale również za pośrednictwem multimedialnych źródeł. To z pewnością pozostanie w pamięci kursantów, a przy tym będą mogli ćwiczyć poznane zasady także w domu, co jest równie istotne, jeśli chcemy po szybszym czasie zobaczyć efekty naszej pracy. Zatem jeszcze raz zachęcamy do podejmowania wyzwania nauki angielskiego, który na pewno przyda Ci się w życiu codziennym, jak i zawodowym.

freepik.com