• View Larger Image

Jak pomóc dziecku w nauce języka angielskiego?

Twoje dziecko uczęszcza na lekcje języka angielskiego? To świetna inwestycja w przyszłość. Jednak musisz mieć świadomość, że sama wiedza przekazana na zajęciach, czy korepetycjach nie jest wystarczająca. Młody uczeń musi również w domu powtórzyć wszystkie informacje i utrwalić w ten sposób to, czego się dowiedział. Im mniejsze dziecko, tym większa rola rodzica, który powinien wspierać swoją pociechę i pomagać jej w nauce. Sprawdź jak dokonać tego w kreatywny sposób!

Wspieranie dziecka podczas nauki języka obcego – sprawdzone sposoby!

Zastanawiasz się, co zrobić, aby nauka języka angielskiego u Twojego dziecka była jeszcze bardziej efektywna? Nie opieraj się jedynie na wsparciu szkoły językowej, czy nauczyciela – po prostu weź sprawy w swoje ręce i postaw na regularność. Wystarczy parę minut dziennie, aby Twoja pociecha mogła nauczyć się czegoś nowego albo po prostu utrwaliła wiedzę.

Działania, które możesz podjąć to:

  • zaopatrz się w gotową grę językową typu memory lub bingo,
  • systematycznie przygotowujcie fiszki ze słowami z danej kategorii,
  • zapewnij dziecku możliwość kontaktu z rówieśnikami mówiącymi w języku angielskim,
  • wspólnie oglądajcie bajki po angielsku, bez polskiego lektora,
  • podczas zakupów spożywczych uczcie się angielskich odpowiedników najpopularniejszych produktów,
  • słuchajcie piosenek w języku angielskim – tańczcie i przy okazji uczcie się ich słów,
  • motywuj dziecko – ustal system nagród, jakie może ono otrzymać za postępy w nauce,
  • nie krytykuj dziecka, gdy napotka ono chwilowe trudności w przyswajaniu wiedzy.

Pomoc dziecku w nauce języka angielskiego – podsumowanie

Nie umiesz angielskiego, jednak chcesz pomóc swojemu dziecku w efektywnej nauce tego języka? Jest to możliwe. Wystarczy, że odpowiednio podejdziesz do takiego wyzwania. Zapoznaj się z materiałami, które pociecha otrzymuje na zajęciach, możesz również poprosić nauczyciela o polecenie stron internetowych lub materiałów przydatnych w trakcie nauki poprzez zabawę. Być może czynione wspólnie postępy pokażą Ci, że także Ciebie powinna zainteresować nauka angielskiego. W Warszawie, czy innych polskich miastach znajdziesz wiele dobrych szkół językowych, w których prowadzone są zajęcia na różnych poziomach. W końcu na naukę nigdy nie jest za późno.

freepik.com