• View Larger Image Pracujący mężczyzna przy biurku

Zrób coś dla siebie – podnieś swoją wartość na rynku pracy!

Marzy Ci się lepiej płatna praca? A może już od dawna szukasz zatrudnienia na próżno? Warto pomyśleć o tym co zrobić, aby być bardziej atrakcyjnym pracownikiem!

Podnieś swoje kwalifikacje

Konkurencja na rynku pracy i walka grupy pracowników o jedno stanowisko niesie za sobą pewnie oczywiste konsekwencje. Karta przetargową są Twoje umiejętności i kwalifikacje. Osoby niekompetentne są odrzucane na starcie. Jakie kursy, szkolenia lub studia wybrać?

Jeśli interesuje Cię dany kierunek może warto pomyśleć o studiach podyplomowych. To zazwyczaj tylko dwa semestry, a mogą zdziałać naprawdę wiele. Innym pomysłem są kursy zakończone certyfikatem. Nabędziesz tam również umiejętności, które będziesz mógł w przyszłości poświadczyć odpowiednim dokumentem. Zastanów się. Przewagę na rynku pracy mają Ci, którzy nie tylko mogą się pochwalić imponującym doświadczeniem, ale przede wszystkim Ci, którzy oferują coś więcej np. posiadają dodatkowe kwalifikacje, szkolenia, kursy. Pracodawca dostaje również ewidentny sygnał, że chcesz się rozwijać i będziesz dobrym specjalistą, co przełoży się na sukcesy jego firmy.

Bardzo popularne są również ostatnio videoszkolenia czy webinary. Oszczędzasz czas i możesz uzyskać dodatkowe umiejętności nie ruszając się z domu. Obrazowe przedstawienie zagadnień kursu pozwala na bardziej skuteczną naukę. Co więcej, po wykupieniu kursu, możesz sobie wrócić do potrzebnych materiałów w każdej chwili.

Obserwuj branże

Dobrym pomysłem będzie obserwacja ogłoszeń pracodawców. Poprzeglądaj różne oferty i analizuj rynek! Możesz na szeroką skalę zobaczyć czego wymaga się na danym stanowisku i zacząć działać. Zbadanie rynku sprawi, że Twoje CV będzie wyglądać o wiele lepiej. Zobacz jakich kompetencji Ci brakuje, a co musisz sobie przypomnieć i działaj.

Ucz się języków obcych!

Biegła znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach jest kluczowa. Nie tylko wtedy kiedy szukasz pracy za granicą. Na rodzimym rynku jest wiele firm, które prowadzą działania międzynarodowe. Często będziesz pisał maile lub kontaktował się w inny sposób z osobami z różnych części globu. Sam rozumiesz, że bezproblemowa komunikacja to podstawa. Jeśli kilka osób startujących na to samo stanowisko ma bardzo podobne kwalifikacje i doświadczenie, wygra ta, która zna więcej języków obcych lub posługuje się nimi na wyższym poziomie.

Angielski dla dorosłych to szansa dla Ciebie! Jeśli zastanawiasz się nad nauką innego języka, również Ci kibicujemy.

freepik.com