• View Larger Image

Gdzie przyda się język angielski?

Angielski już dawna jest jednym z uniwersalnych języków, a więc śmiało możemy wykorzystać go praktycznie wszędzie. Dzięki temu można posługiwać się nim prawie w każdym miejscu, co dodatkowo powinno przekonać nas do jego nauki i rozwija wszystkich językowych umiejętności. Gdzie zatem przyda się angielski oraz jak można go wykorzystać?

Angielski w pracy – Business English

Bardzo często język angielski wykorzystuje się w pracy. Szczególnie branże IT, marketing, finanse, sprzedaż, czy logistyka mają z nim dużo wspólnego na co dzień. Gdy pracujesz w jednej z tych firm, nauka angielskiego może przynieść Ci dodatkowe korzyści. Jeśli jednak szukasz dopiero zatrudnienia, to znajomość tego języka może dać możliwość znalezienia dobrej pracy. Obecnie w wielu firmach wymagana jest znajomość angielskiego, dlatego warto rozważyć jego naukę. Dużo przedsiębiorstw posługuje się nim na co dzień w różnych dziedzinach. Jego znajomość umożliwia realizację wielu planów i będzie możliwością zdobycia nowych zawodowych kwalifikacji.

Podróżowanie a język

Duża ilość osób decyduje się na naukę angielskiego ze względu na możliwość swobodnej komunikacje podczas podróży do innych krajów. W wielu miejscach angielski jest popularnym językiem, a nawet jednym z urzędowych, co dodatkowo zachęca do jego nauki. Przyda się on nam za granicą w każdej sytuacji – w sklepie, w restauracji czy hotelu. Znając angielski, jesteśmy w stanie dogadać się w różnych miejscach. Większość państw, do których najczęściej wybierają się turyści, musi mieć opanowany język, dzięki któremu będą mogli się komunikować z innymi. Dodatkową motywacją mogą być podróże za granicę, gdzie przyda nam się język angielski. Nauka w szkole językowej Profi Lingua może być doskonałą okazją do podszkolenia się z niego.

Codzienne sytuacje

Z angielskim możesz spotkać się tak naprawdę na każdym kroku. Nawet na ulicy, gdy spotkasz obcokrajowca, w kawiarni, czy w pracy. Obecnie wielu obcokrajowców możemy spotkać, którzy przyjeżdżają do kraju. Może być to także ktoś poznany na wakacjach, gdzie chcecie utrzymać kontakt. Takich sytuacji jest naprawdę sporo. W dodatku wiele systemów, czy programów, którymi posługujemy się w pracy, jest niekiedy po angielsku. Angielskim otaczamy się również na każdym roku – w telewizji, Internecie czy radio. Słuchamy anglojęzycznym piosenek, oglądamy niekiedy filmy oraz seriale z oryginalnym, angielskim lektorem.

freepik.com