• View Larger Image

Dlaczego warto znać język angielski?

Język angielski jest językiem urzędowym w ponad 50 krajach, co oznacza, że posługują się nim miliony ludzi na całym świecie. Jest on również uważany za jeden z najważniejszych języków, ponieważ jest używany jako język urzędowy w organizacjach międzynarodowych, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych czy Unia Europejska. Ale mimo, że angielski jest ważny w pracy, biznesie i podróży – i mimo, że jest wiele miejsc, gdzie można mówić po angielsku – nie zawsze jest łatwo się go nauczyć!

Co daje znajomość języka angielskiego we współczesnym świecie?

Język angielski jest językiem nauki, lotnictwa, komputerów i techniki. Znajomość angielskiego zwiększa szanse na zdobycie dobrej pracy w międzynarodowej firmie w kraju lub znalezienie pracy za granicą. Jest to również język komunikacji międzynarodowej, mediów i Internetu, więc nauka angielskiego jest ważna zarówno w kontaktach towarzyskich i rozrywce, jak i w pracy!

Profi Lingua – kursy angielskiego online – już teraz przekonaj się, że jest to świetna opcja na spędzenie długich, jesiennych wieczorów. Zapisz się na zajęcia i połącz przyjemne z pożytecznym.

Co warto wiedzieć na temat języka angielskiego?

Angielski jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie. Według Ethnologue, jest to język, którym posługuje się lub rozumie go na poziomie użytkowym około 750 milionów ludzi na całym świecie (to około jedna na siedem osób na Ziemi). Jest językiem urzędowym w wielu krajach, takich jak Australia i Nowa Zelandia, Kanada, Irlandia i RPA. Angielski jest językiem międzynarodowym od wieków – pierwsza książka wydrukowana w języku angielskim została prawdopodobnie napisana około 1480 roku przez Williama Caxtona.

Angielski jest obecnie globalnym lingua franca – wspólnym środkiem komunikacji pomiędzy rodzimymi użytkownikami różnych języków – i od czasu II wojny światowej stał się coraz ważniejszym narzędziem komunikacji międzynarodowej zarówno w Europie, jak i poza nią.

Istnieje kilka powodów, dla których angielski jest tak ważny:

  • Jest najczęściej używanym językiem na świecie.
  • Jest językiem urzędowym w ponad 60 krajach.
  • Jest to najczęściej wybierany język, gdy ludzie z różnych krajów spotykają się, aby porozmawiać o czymś, co mają wspólnego, np. o drużynach sportowych czy polityce.

Popularność języka angielskiego – podsumowanie

Jeśli chcesz podróżować po świecie, nauczyć się innego języka lub po prostu rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną, którzy nie są rodzimymi użytkownikami Twojego języka, to nie ma lepszego miejsca niż angielski. Jest to język globalny, który jest używany w prawie każdym kraju na Ziemi!

freepik.com