• View Larger Image

Dlaczego język niemiecki jest nielubiany?

Uważa się, że język niemiecki jest najmniej lubianym przez Polaków językiem do nauki. Dlaczego tak jest? Warto zdawać sobie sprawę, że nauka języka niemieckiego posiada wiele zalet, które zdecydowanie przewyższają nakład pracy włożony w to, aby się go nauczyć na odpowiednim poziomie.

Źródło w historii

Niemiecka historia jest trudna, przez co wiele ludzi wciąż ma uprzedzenia. Kluczową rolę odgrywa tu również kultura. Wiele osób z językiem niemieckim ma styczność tylko w przypadku filmów wojennych lub dokumentów o tej tematyce. Nic więc dziwnego, że budujemy sobie złe skojarzenia.

Nieprzyjemna wymowa

Niechęć do nauki języka niemieckiego bierze się również ze stosunkowo ciężkiej w odbiorze wymowy i akcentu. Dla wielu z nas jest on nieprzyjemny w brzmieniu, przez co czujemy się automatycznie zniechęceni.

Skomplikowana gramatyka i trudna wymowa w języku niemieckim?

Ocena stopnia trudności danego języka jest kwestią bardzo subiektywną. W przypadku języka niemieckiego powszechnie uważa się, że bardzo wymagającym jego elementem jest nauka odpowiednich rodzajników. Dla nas jest to szczególnie kłopotliwe, ponieważ nie ma ich w języku polskim.

Nauka języka niemieckiego – poznaj zalety

Mimo wszystko nauka tego języka ma bardzo dużo zalet. Jedną z najważniejszych jest bardzo duża wartość na rynku pracy. Znajomość niemieckiego będzie cennym elementem naszego CV, a także może zadecydować o lepiej płatnym stanowisku. W jego skutecznej nauce może Ci pomóc: „język niemiecki – kurs online w Profi Lingua”, czyli zestaw zadań zdalnych, które wprowadzą Cię w jego świat!

Źródło zdjęć: freepik.com

freepik.com