• View Larger Image Kobieta-trzymajaca-telefon-na-biurku-wraz-z-notesem-i-innymi-akcesoriami-biurowymi

Dla kogo kurs angielskiego w biznesie?

Zastanawiasz się nad kursem angielskiego, ale nie takim zwyczajnym, lecz szkoleniem typu Business English? Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mają pewności, czy to na pewno dobry wybór, polecamy zapoznać się z naszym artykułem, gdzie rozwiejemy Twoje wątpliwości i podpowiemy, kto w szczególności powinien zapisać się na kurs angielskiego w biznesie.

Dla firm

Jako pierwsi najczęściej z kursów korzystają całe firmy – mniejsze przedsiębiorstwa i większe korporacje, które w trakcie swojej pracy mają jakąkolwiek styczność z zagranicznymi klientami, kontrahentami czy wspólnikami. Wówczas wyszkolenie kadry pracowniczej czy kierowniczej pozwoli na zaoszczędzenie kosztów przeznaczonych m.in. na tłumacza przysięgłego, negocjatora i pozostałych podwykonawców, którzy zajmowaliby się tłumaczenie z polskiego na angielski i odwrotnie.

Poza tym taka inwestycja w pracowników może zwrócić się niebawem, kiedy to zaczną rozwijać się też samodzielnie i przynosić coraz większe korzyści dla firmy. Zalet takiego rozwiązania jest naprawdę dużo, podobnie jak rozwiązań, które oferowane są w trakcie kursów. Organizowane są zazwyczaj w większych grupach i terminach odpowiadających firmie, gdzie poruszane są tematy ogólne oraz bardziej skonkretyzowane pod daną branżę.

Dla indywidualistów

Warto też wspomnieć, że nauka angielskiego biznesowego nie jest oferowana wyłącznie firmom, ale także właścicielom jednoosobowych działalności, pracownikom czy zwyczajnym osobom, które interesują się i działają w obszarze biznesu. Kto powiedział, że Business English nie przyda się również w życiu codziennym?

Podczas kursu angielskiego dla firm ProfiLingua możesz jednocześnie rozwijać się zawodowo i osobiście. Nauka podstawowych zwrotów i wyrażeń formalnych używanych w czasie negocjacji to bardzo ważna umiejętność, którą możesz wykorzystać zarówno podczas spotkania biznesowego, ale również innych sytuacji, gdy masz styczność z obcokrajowcem i chcesz osiągnąć kompromis. Poza tym w czasie szkolenia dowiesz się więcej na temat prawidłowej prezentacji po angielsku, która jednocześnie zaciekawi, przekaże najważniejszą myśl i pokaże Cię od najlepszej strony.

Ponadto osoby zainteresowane tematami marketingu tradycyjnego oraz internetowego, zarządzania, ekonomii, finansów i wszystkimi innymi dziedzinami biznesu mogą także pogłębić swoją wiedzę i zdobyć podstawowe informacje w języku angielskiego, dzięki czemu rozmowy o charakterze międzynarodowym z Twoim udziałem będą wyglądały już zupełnie inaczej.

Na pewno angielski w biznesie nie jest dla każdego, ponieważ nie wszyscy muszą wykazywać zainteresowanie tymi tematami czy też nie będą potrzebować rozwijać swoich umiejętności mówienia i pisania po angielsku w bardziej oficjalny sposób. Jednak jeśli uważasz, że którakolwiek z tych zdolności może przydać Ci się w życiu prywatnym czy zawodowym, nie powinieneś się już dłużej zastanawiać, tylko zapisać się do naszej szkoły językowej ProfiLingua.

freepik.com