• View Larger Image

Czy warto dziecko zachęcać do nauki języka angielskiego?

Nauka języków obcych pobudza kreatywność, myślenie oraz pozwala przyswajać wiele przydatnych informacji. Ponadto rozwija kompetencji oraz poprawia komunikację. Znajomość angielskiego może przynieść wiele korzyści w przyszłości.

Rozwój umiejętności i lepsza komunikacja

Przyjmuje się, że dziecko powinno mieć już styczność z językiem obcym nawet w wieku przedszkolnym. Wówczas jest to nauka nastawiona bardziej na zabawę i plastyczną znajomość języka. Starsze pociechy, czyli młodzież powinna już zdecydowanie podejść do tego w tradycyjny sposób. Zabawa w tym przypadku może być jedynie małym dodatkiem. Nauka języka angielskiego z pewnością pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy, a także pobudza myślenie i wyobraźnie. To także ważne ćwiczenia pamięci, która szlifowana jest poprzez naukę słówek lub zagadnień z danej dziedziny. Poprawia się także komunikacja, ponieważ obecność drugiego języka sprawia, że zdecydowanie bardziej dziecko przyswaja fakt, że wysławia się w obcym języku. Z pomocą przychodzą nam kursy organizowane przez szkoły językowe, gdzie określony czas, który poświęca się na naukę ma pomóc osiągnąć coraz to lepsze wyniki oraz kompetencje. Angielski dla młodzieży sprawi, że zdecydowanie łatwiej pociecha będzie sobie radzić w późniejszych etapach szkolnictwa. Ponadto nauka języka poza szkołą pozwala spędzić kreatywnie oraz w ciekawy sposób wolny czas. Zajęcia odbywają się indywidualnie oraz grupowo. Drugi z wariantów pozwala także dziecku poznać nowe osoby, z którymi będzie mógł się uczyć i udoskonalać swoją wiedzę.

Różne metody nauki

Nauka języków obcych powinna być przyjemnością, a nie tylko konieczną czynnością. Dlatego jest wiele sposobów, które w kreatywny sposób mogą to ułatwić. Rozpoczynając na poważnie naukę angielskiego przez naszą pociechę, nie powinno to odbywać się tylko poprzez kurs językowy, czy szkolne lekcje. Praktycznie większość dzieci oraz młodzieży swój wolny czas spędza kreatywnie. Można także połączyć to wraz z nauką. W jaki sposób? Oglądanie filmów, seriali czy czytanie książek – to popularne, dodatkowe metody zapoznania się z językiem angielskim. Wystarczy wybrać wersje anglojęzyczne i dostosowane do danego poziomu naszej pociechy. W łatwy sposób można wychwycić słówka, zwroty czy zdania. W przypadku filmów i seriali to także udoskonalanie mówienia oraz słuchu, a co za tym idzie – dziecko może przyswoić dany akcent, czy nauczyć się poprawie wymawiać dane słownictwo. Z kolei czytanie książek dodatkowo korzystnie wpływie na sprawność umysłową, a dokładnie na pobudzenie wyobraźni i myślenia. Dziecko poprzez ciekawość może się nauczyć naprawdę wiele. Wiele osób wykorzystuje do nauki języka angielskiego również piosenki. Tutaj należy uważać, ponieważ wiele z nich napisane jest językiem potocznym bądź skrótowymi wersjami zdań i słów. Jednak jest to dobre rozwiązanie do zdobywania nowego słownictwa.

 

freepik.com