• View Larger Image

Czy język angielski jest używany w pracy?

Angielski to powszechnie używany język na co dzień. Często także wykorzystuje się go jako środek komunikacji w pracy. Mowa tutaj o konkretnych branżach, które posługują się angielskim w wielu sytuacjach. Czy jest on rzeczywiście używany w sferze zawodowej?

Język angielski – wymóg czy potrzeba?

Niekiedy na rozmowach kwalifikacyjnych pada często pytanie o znajomość danego języka obcego. W zależności od rodzaju obowiązków może być to każdy możliwy język. Wielu pracodawców uważa, że obecnie warto porozumiewać się właśnie po angielsku. W innych firmach sytuacja jest nieco odwrotna – język jest wręcz wymagany ze względu na charakter pracy. Niektóre miejsca pracy związane są z handlem, sprzedażą, finansami, IT, czy logistyką. W tym branżach często potrzeba jest, aby posługiwać się angielski. Usprawni to kontakt między zagranicznymi klientami i firmami. Wiele również miejsc pracy wykorzystuje ten język na co dzień, np. w rozmowach między sobą. Obecnie praktycznie znajomość angielskiego jest dość koniecznym elementem. W końcu firmy współpracują z rynkiem międzynarodowym. Angielski to swego rodzaju standard, a więc nic dziwnego, że jest on wymagany na większości rozmowach kwalifikacyjnych. Często można znaleźć się w sytuacji, że obsługujemy zagranicznego klienta, odbieramy telefony czy piszemy e-mail do kogoś w języku angielskim.

Jak podszkolić się z angielskiego?

Niezależnie, czy czeka nas praca w miejscu, gdzie język obcy będzie czymś normalnym – warto się podszkolić. Angielski to uniwersalna mowa, często spotykana w różnych miejscach w kraju i na świecie. Należy zatem dobrze opanować słownictwo, zwroty, wymowę czy gramatykę. Elementy te pozwolą nam następnie rozmawiać, pisać i czytać w tym języku. Jaki forma nauki będzie najlepsza? Z pewności polecamy kurs językowy. Dlaczego? Nie zawsze jesteśmy w stanie uczyć się samodzielnie w domu za pomocą kursów online, czy repetytorium. Brakuje motywacji i samozaparcia. Z kolei w przypadku zajęć w szkole językowej jesteśmy przyzwyczajenie do określonych w tygodniu zajęć o wyznaczonych porach. Wówczas łatwiej rozplanowujemy swój wolny czas. Praca w grupie wraz z pomocą lektora jest dodatkowo motywująca, aby szybko osiągnąć wymarzony cel. ProfiLingua kurs języka angielskiego to oferta zarówno dla młodzieży, dorosłych, jak i seniorów. W przyjemny sposób opanujesz każdą partię tematyczną niezależnie od poziomu i trudności.

 

 

freepik.com