• View Larger Image

Czy da się nauczyć angielskiego przez aplikację?

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego to niezwykle przydatna umiejętność. Jest to w końcu najbardziej popularny język na świecie. Dodatkowo teraz postawiają coraz to nowsze sposoby na naukę. W świecie, w którym rządzą telefony komórkowe aplikacje do nauki języka angielskiego to coś, co warto znać!

Aplikacje do nauki języka angielskiego

W Internecie dostępnych jest wiele aplikacji, które są bezpłatne oraz takie, za które trzeba płacić. Pozwalają one na naukę lub doskonalenie języka angielskiego, pomagają powtórzyć gramatykę czy słownictwo. Dzięki aplikacjom mobilnymnauka możliwa jest w każdej chwili i z każdego miejsca na ziemi – wystarczy dostęp do Internetu. W czasie nauki można jednocześnie wykonywać inne czynności, jak gotowanie, uprawianie sportu, relaksowanie się czy podróżowanie. Aplikacje mobilne do nauki angielskiego zazwyczaj charakteryzują się krótkimi lekcjami, co stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które są zabiegane i nie mają czasu na rozwiązywanie długich zdań gramatycznych w domu czy też w szkole językowej.

Czy warto korzystać z aplikacji do nauki angielskiego?

To pytanie jest oczywiście retoryczne, bo zdecydowanie warto mieć zainstalowaną chociaż jedną aplikację do nauki angielskiego. Ich najważniejszą zaletą jest szeroka dostępność, łatwość instalacji i efektywność, jeśli będziemy korzystać z nich regularnie. Sprawdzanie wiedzy za pomocą aplikacji mobilnych odbywa się zazwyczaj za pomocą różnorakich, niezwykle ciekawych ćwiczeń. Często aplikacje do nauki angielskiego posiadają cechy gry i trzeba rywalizować oraz zdobywać punkty, aby odblokowywać kolejne lekcje i słownictwo. Nic więc dziwnego, że aplikacje mobilne cieszą się niesłabnącym powodzeniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Należy jednak pamiętać, że żadna – nawet najlepsza aplikacja – nie zastąpi nauczyciela, rozmowy z żywym człowiekiem i wiedzy, którą jest w stanie przekazać jedynie druga osoba. Czasem warto rozważyć podjęcie się kursu w szkole językowej.

Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego

Jedną z najlepszych i najbardziej popularnych aplikacji jest Duolingo. Apka oferuje niezwykle przyjemny i intuicyjny interfejs. Sama nauka języka podzielona jest na etapy, a ukończenie każdego odblokowuje kolejne. Ta aplikacja będzie świetna dla osób początkujących, jednak dla tych zaawansowanych tempo nauki może być dość powolne. Ci, którzy posiadają pewną wiedzę i zasób słownictwa mogą się odrobinę nudzić i nie mieć możliwości zmiany etapów nauki na trudniejsze, dopóki nie odblokują tych łatwiejszych.

freepik.com