• View Larger Image

Angielski dla początkujących – od czego zacząć?

Angielski to uniwersalny język, którym posługuje się duża ilość osób. Z pewnością na co dzień otacza Cię w pracy, szkole, na studiach, czy w domu. Jednak można nauczyć się go praktycznie niezależnie od wieku i umiejętności.

Odpowiednia metoda nauki

Najpopularniejsza metoda nauki to kursy, które gwarantują nam szybką naukę języka w ciągu kilku tygodni. Warto nie zwracać uwagi na tego typu oferty. Angielski dla początkujących to zupełnie inny kurs niż w przypadku kursów dla dzieci, młodzieży, czy osób, które przygotowują się do egzaminów lub matury. Dlatego należy wybrać szkołę, która będzie nastawiona na rozwój i profesjonalne podejście do każdego uczestnika. Zwróćmy uwagę również na kadrę szkolącą, a więc lektorów i native speakerów. Dobra szkoła językowa cechuje się przede wszystkim profesjonalnym podejściem, specjalizacją się w maksymalnie dwóch językach obcych, wykwalifikowaną kadrą, a także małymi grupami dostosowanymi poziomem językowym. Wszystko to w trosce o jak najlepszą komunikację oraz rozwijanie się językowo. Bez odpowiedniej motywacji nie będziesz w stanie efektywnie się uczyć. Bez niej zaczniesz odkładać wszystko „na później”, a także zrezygnujesz z regularnej powtórki materiału. Językowych celów, które mogłyby nas zmotywować, jest naprawdę wiele, wystarczy znaleźć coś dla siebie.

Na co zwrócić uwagę?

Rozpoczynając swoją przygodę z językiem angielskim przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii, na których warto się skoncentrować. Nie katuj się dużą ilością tematów. Na początku wystarczą podstawowe pojęcia. Pamiętaj także o ćwiczeniach ze słuchu oraz szlifowaniu wymowy. Pozwoli to przełamać językową barierę. Z pewnością ważna jest gramatyka, dzięki niej komunikujesz się płynnie z innymi osobami, a także pozwala na zbudowanie bardziej zaawansowanych wypowiedzi. Oczywiście najważniejsze w tym przypadku jest słownictwo – bez niego nie zdołasz stworzyć spójnej wypowiedzi. Dostosuj się do każdej tematycznej kwestii. Nie tylko pod względem zawodowym, ale i prywatnym.

freepik.com