• View Larger Image Angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci – kiedy zacząć uczyć dziecko angielskiego

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie już raczej funkcjonowania, bez znajomości języka angielskiego. Wymagana jest umiejętność posługiwania się nim przynajmniej na komunikatywnym poziomie. Dlatego warto zainwestować w naukę już od najmłodszych lat. Jeżeli jesteś szczęśliwą mamą lub zadowolonym tatą – zadbaj o przyszłość Twojego maluszka.

Nauka angielskiego – kiedy zacząć

Według programu nauczania języka w Polsce, dzieci zaczynają naukę języka wraz z rozpoczęciem szkoły podstawowej. A jeżeli uczęszczają do przedszkola, tam również zaplanowane są lekcje angielskiego w formie gier i zabaw, by rozbudzić w najmłodszych zapał do nauki. Dlaczego? Ponieważ to najlepszy czas na naukę czegokolwiek!

Rozwój dziecka do 6 roku życia pędzi w błyskawicznym tempie. Bardzo szybko przyswaja nowe informacje, łatwo zapamiętuje nowe rzeczy i uczy się rozpoznawać konkretne emocje u innych. Dlatego niezwykle ważne jest by od jak najmłodszych lat inwestować w jego edukację, zwłaszcza w językach. Ich nauka będzie wówczas o wiele łatwiejsza, a dziecko szybciej będzie mogło zacząć edukację językową na wyższym poziomie w przyszłości.

Nauka angielskiego u dzieci

Według najnowszych badań, dzieci uczą się języków obcych na dwa sposoby – symultaniczny i następczy. Pierwszy z nich dotyczy dzieci, które od najmłodszych lat potrafią posługiwać się minimum dwoma językami. Mowa między innymi o rodzinach, w których rodzice pochodzą z dwóch różnych krajów, ale również o malcach, którzy od najmłodszych lat uczęszczają do szkół językowych. Chodzi tu głównie o jednoczesną naukę dwóch języków.

Sposób następczy, to już kwestia, która tyczy się większości dzieci. Drugi język zostaje wprowadzony w momencie, w którym język ojczysty jest już opanowany na poziomie komunikacyjnym. Ten drugi sposób, jest o tyle mniej skuteczny, że w niektórych przypadkach dziecko świadomie sprzeciwia się nauki nowego języka, ponieważ nie czuje takiej potrzeby i nie rozumie, że przyda się to w przyszłości. Oczywiście nie zawsze tak się dzieje, ale na pewno w większym stopniu, niż w przypadku sposobu symultanicznego.

Gdzie uczyć dzieci języka

Poza edukacją szkolną i wczesnoszkolną warto rozważyć naukę w szkole językowej. Dlaczego? Zajęcia prowadzone są wówczas w znacznie mniejszych grupach niż w przypadku państwowych placówek edukacyjnych. Grupa liczy zazwyczaj maksymalnie 12 osób, a zaangażowanie lektorów czy speakerów jest o wiele większe. Na bieżąco informują rodziców o postępach w nauce ich dziecka oraz błyskawicznie wyłapują wszelkie błędy w edukacji i dział, który może sprawiać większy problem. Nie zwlekaj i już dziś zainwestuj w angielski dla dzieci ProfiLingua. A im wcześniej zaczniesz, tym większa szansa na skuteczną i mniej oporną naukę języka.

freepik.com