• View Larger Image Matka-z-dzieckiem

Aktywna i kreatywna mama

Wiele współczesnych kobiet, które zostają matkami całkowicie traci swoją chęć do rozwijania się czy nabywania nowych umiejętności. Wynika to z różnych powodów, wśród których najczęściej jest to brak czasu. Jednak chcielibyśmy przedstawić kilka pozytywnych aspektów jednoczesnego uczenia się angielskiego zarówno w trakcie ciąży, jak i po porodzie.

Jak zacząć?

Najlepszym wyjściem jest wsparcie ze strony rodziny czy znajomych. Być może Twój partner albo bliska przyjaciółka również znajdą chwilę czasu i chęci na uczestniczenie z Tobą w kursie języka angielskiego dla dorosłych. Wówczas byłaby to bardzo dobra motywacja i powód do zmobilizowania się na kolejne zajęcia, kiedy doskonale wiemy, że liczy na nas także druga osoba.

W przeciwnym razie jest to wspaniały moment na poznanie innych ludzi, wśród których być może natrafisz również na kobiety w ciąży lub posiadające własne dzieci, co może stanowić pierwszy wspólny temat do rozmów. Z pewnością w Twojej okolicy znajduje się mnóstwo szkół językowych, które oferują naukę również dla osób dorosłych. Nigdy nie jest za późno na rozwijanie swoich umiejętności lingwistycznych, ponieważ mogą się one nam przydać niejednokrotnie.

Dlaczego w ciąży?

Będąc kobietą ciężarną, masz szansę poświęcić się całkowicie zdobywaniu wiedzy na temat kształtowania się dziecka, późniejszego wychowania czy karmienia. To idealny czas, kiedy wraz ze swoim partnerem możecie spokojnie spędzać te chwile razem i przygotowywać się powoli do odgrywania roli wspaniałych rodziców.

Jednakże w tym okresie powstaje dla Ciebie wiele nowych możliwości oraz duży nakład wolnego czasu, który można spożytkować w sposób przyjemny i użyteczny dla Ciebie. Właśnie nauka języka angielskiego pozwoli Ci przez tych kilka miesięcy odpowiednio wykorzystać ten wolny czas, a także jest to optymalny okres na poznanie całych podstaw tegoż języka. Poza zajęciem swojego czasu i zainteresowanie się innymi rzeczami możesz również się odstresować i nakierować swoje myśli w inną stronę. Ponadto wszystkie terminy związany z macierzyństwem w obcym języku będą już dla Ciebie zrozumiałe, co pozwoli Ci wyróżnić się na tle innym mam. Natomiast w przypadku, gdy po okresie macierzyńskim wracasz do swojej pracy i jednocześnie możesz pochwalić się władaniem języka angielskiego, Twój pracodawca z pewnością to doceni i weźmie pod uwagę podczas decydowania o przyszłości w firmie.

Angielski po narodzinach

Wiadomo, że jest wtedy o wiele więcej obowiązków i zadań do wypełnienia, aczkolwiek później masz szansę nieco więcej nauczyć swoje dziecka angielskiego, a na pewno wzbudzić w nim pewną wrażliwość na obcy akcent i słownictwo. Już wiele dotychczasowych badań udowodniło, że dzieci od najmłodszych lat mogą przyswajać inne języki i wówczas uczą się ich znacznie szybciej i efektywniej. Jako mama powinnaś dawać przykład swoim maluchom i postarać się zachęcić ich do nauki angielskiego. Najpierw możesz to robić samodzielnie, a później skorzystać z podobnych kursów dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

freepik.com