• View Larger Image

Wybierz skuteczne metody nauki angielskiego

Jeśli rozpoczynasz właśnie naukę angielskiego warto, abyś już od początku postawił na pewne nawyki, które sprawią, że codzienne uczenie się języka stanie się łatwiejsze. Jakie mogą być to metody? W poniższym wpisie przedstawimy kilka z nich.

Połącz przyjemne z pożytecznym

Pamiętaj, że angielski to nie tylko sucha nauka za pomocą podręczników i ćwiczeń, ale też można połączyć przyjemne z pożytecznym. W jaki sposób? Przede wszystkim wykorzystaj rozrywkę do nauki za pomocą seriali, filmów, książek, czy blogów. Koniecznie, aby były one oczywiście w wersji anglojęzycznej. Pozwoli to przyswoić poprawną wymowę, nowe słówka, zagadnienia, ale również akcent. Wówczas wszelkiego rodzaju materiały audio umożliwią na początku osłuchanie się z językiem. Filmy, seriale i piosenki stanowią idealne podłoże do poznania prawdziwej strony języka angielskiego. Można również skorzystać z aplikacji na telefon. Nauczysz się słówek, a następnie skutecznie je powtórzysz – mowa o fiszkach. Czytanie również będzie dobrą opcją, aby poznać wartościowe słownictwo, oswoisz się z angielską gramatyką oraz zaznajomisz z językiem.

Samodzielnie w domu czy poprzez kurs językowy?

Oczywiście musimy pamiętać, że przez samą rozrywkę nie jesteśmy w stanie wszystkiego się nauczyć. Nasza nauka musi być oparta o konkretne zagadnienia, gramatykę oraz konstrukcje gramatyczne. Do tego potrzeba przede wszystkim lekcji angielskiego, dzięki którym poznamy przede wszystkim jego teoretyczną część. Tutaj zazwyczaj pojawia się pytanie – zacząć samodzielnie w domu czy zapisać się na kurs językowy? Wiele osób stawia na kurs, ponieważ dzięki zajęciom jesteśmy w stanie dużo więcej się nauczyć. Lekcje odbywają się w różnych godzinach i dniach w tygodniu, a więc możemy dostosować swój czas do zajęć. Dodatkowo praca w grupach sprzyja atmosferze, a lektor, który prowadzi lekcje naprowadza nas na pewne zagadnienia językowe i uczy wszystkiego od podstaw w korzystny sposób. Nauka angielskiego ProfiLingua to wybór, który sprawi, że nauka języka będzie przede wszystkim łatwiejsza. Z kolei z samodzielną nauką w domu jest problem – szybko brakuje motywacji.

freepik.com