• View Larger Image Walizka-na-tle-swiatla

Wakacyjne wyzwanie z nauką angielskiego

Urlopy wakacyjne zbliżają się już w kalendarza, a zapewne wielu z Was planuje w tym roku wybrać się z rodziną lub znajomymi poza granice Polski do cieplejszych krajów. To świetny pomysł i okazja do poznania innej kultury, a także gwarantowany odpoczynek. Jednak do tego wszystkiego przydałaby się dobra znajomość angielskiego, by bez problemu porozumieć się z obsługą hotelu czy też innymi osobami obcojęzycznymi, które napotkasz na swojej drodze. W tym celu proponujemy wyzwanie nauki angielskiego, które możesz zacząć już dziś.

Czy to możliwe?

Pewnie zastanawiasz się jakie są szanse, że niecałe dwa miesiące nauczysz się angielskiego. Wszystko zależy także od Twoich dotychczasowych umiejętności, bo jeśli posiadasz już pewne podstawy, to nauka będzie szła o wiele łatwiej i szybciej. Natomiast w momencie, gdy będzie to Twój pierwszy kontakt z angielskim, zapewniamy, że posiądziesz wszystkie podstawy komunikacji. Jest to absolutnie możliwe między innymi w szkole ProfiLingua, gdzie wprowadzona metoda nauczania doskonale sprawdza się w obu przypadkach.

Już wiele osób może potwierdzić efektywność nauczania tej placówki, dzięki ich indywidualnemu podejściu do kursanta i dokładnemu zbadaniu jego umiejętności oraz predyspozycji. Wszystko to pozwoli na dopasowanie sposobu kształcenia do ich możliwości, a tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo, że nauka ta nie pójdzie na marne. Jednak musisz także liczyć się z poświęceniem większej ilości czasu na ćwiczenie w domu, ponieważ tak intensywny kurs angielskiego przed wakacjami zawiera większą ilość materiału, a czasu jednak jest nieco mniej niż w standardowym kursie.

Zalety szybkiej nauki przed wakacjami

Ktoś mógłby powiedzieć, że takie przyswajanie wiedzy nie ma najmniejszego sensu, ponieważ narzucone szybsze tempo nie pozwoli na dokładną naukę, a zapamiętane słówka czy zasady gramatyczne będą niedługo gościć w naszej pamięci. Możemy temu jednak zaprzeczyć, ponieważ intensywne kursy angielskiego prowadzone przez profesjonalne szkoły zapewniają odpowiednie przygotowanie, mimo skróconego czasu zajęć. Kursanci mają obowiązek trenować poznane umiejętności czy wyrażenia w domu, by prędzej zobaczyć własne efekty działań. To raczej oczywiste również przy standardowych kursach językowych, aczkolwiek w tym przypadku liczy się przede wszystkim Twoje zaangażowanie.

Właśnie dlatego znajdź swoją motywację i staraj się o niej cały czas pamiętać. Swobodne porozumiewanie się z obcokrajowcami bez poczucia stresu to chyba jedno z ważniejszych postanowień, które pozwoli Ci spokojnie wyruszyć w różne zakątki świata, gdzie wszędzie bez problemu dogadasz się po angielsku. Również może to być początek dłuższej przygody z językiem, kiedy zafascynujesz się nim i pokochasz, być może po powrocie z wakacji nie zrezygnujesz z jego nauki i będziesz już ją kontynuować, co z pewnością opłaci Ci się w przyszłości.

freepik.com