• View Larger Image mlodziez-na-lawce--angielski-na-dzis

Wady i zalety kursów językowych dla młodzieży

Zastanawiasz się jaki kurs angielskiego wybrać dla Twojego dziecka? Chcesz jak najlepiej wspomagać jego proces nauczania i wybrać efektywne oraz dodające motywacji zajęcia językowe? Sprawdź jakimi wadami i zaletami odznaczają się konkretne sposoby edukacji językowej i wybierz ten idealny dla Twojego dziecka.

Twoje dorastające dziecko nie do końca radzi sobie z nauką języków obcych? Chcesz, aby oprócz lekcji w szkole uczęszczało także na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, które pomogą mu lepiej zdać egzamin maturalny oraz egzaminy wstępne na studia? Wielu rodziców staje przed podobną koniecznością, a wybór odpowiedniej formy zajęć dodatkowych z języków obcych sprawia nie lada problem, zwłaszcza gdy dziecko samo nie do końca chce w nich uczestniczyć.

Wady i zalety lekcji indywidualnych

Pierwszym z pomysłów rodziców chcących wspomóc edukację językową swojego dziecka jest wybór lekcji indywidualnych tzw. korepetycji, które jedynie z pozoru są dobrym rozwiązaniem. W rzeczywistości taka nauka zwykle nie przynosi spodziewanych efektów, a dziecko, zamiast chętnie zostawać w szkole po lekcjach i czekać na zajęcia dodatkowe unika ich jak ognia i wstydzi się przed rówieśnikami.

Wstyd, że dziecko nie radzi sobie podczas nauki to jedna z głównych wad indywidualnych lekcji z nauczycielami w szkole oraz studentami oferującymi pomoc i korepetycje w domu. Ten sposób nauki zwykle przynosi skutek odwrotny do oczekiwanego i zamiast wpływać na motywację oraz stan wiedzy nastolatka zaczyna powodować bunt i niechęć do nauki.

Wady oraz zalety kursów językowych

Kursy językowe w profesjonalnych szkołach posiadają znacznie więcej zalet niż wad. Nie są może tak tanie, jak korepetycje, jednak przede wszystkim doskonale wpływają na stan wiedzy nastolatków oraz pozwalają przebywać młodzieży w swojej grupie rówieśniczej, co ma duże znaczenie np. podczas nauki w wakacje. Dodatkową zaletą, jaką daje angielski dla młodzieży oferowany przez placówki edukacyjne z doświadczeniem, jest możliwość zakwalifikowania dziecka do grupy o identycznym poziomie wiedzy, dzięki czemu nie ma mowy o wstydzie związanym z brakiem umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Jak widać, szkoły językowe zapewniają 3 podstawowe i kluczowe dla rodziców oraz młodzieży zalety edukacji – po pierwsze-możliwość przebywania w grupie rówieśniczej i nawiązywania przyjaźni, po drugie-efektywne i skuteczne metody nauczania i po trzecie-możliwość sprawdzenia poziomu wiedzy jeszcze przed zapisaniem się na kurs, co pozwala w pełni wykorzystać indywidualne zdolności każdego nastolatka.

więcej informacji na: www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/dla-mlodziezy 

freepik.com