• View Larger Image

W jaki sposób uczyć się języków obcych?

Nauka języków obcych to nie tylko ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu, ale również wiele korzyści płynących z wykorzystania go później.  W poniższym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które ułatwią naukę języków obcych.

Samodzielna nauka nie zawsze efektywna

Warto na początku rozpoczynając naukę języka obcego zastanowić się, jaki jej rodzaj wybrać – samodzielna, czy może skorzystać z ofert kursów językowych. Pierwsza z możliwości dla niektórych jest zdecydowanie wygodniejsza, ale nie skuteczna. W samodzielnej nauce liczy się przede wszystkim systematyczność, która nie zawsze jest utrzymywana. To także kiepska organizacja czasu, ponieważ wiele rzeczy w czasie naszej nauki może nas rozpraszać oraz przeszkadzać. W praktyce lepiej sprawdza się zdecydowanie kurs językowy, ponieważ zajęcia odbywają się w stałych porach oraz o określonej ilości czasu. Ponadto samodzielna nauka nie daje tyle motywacji i chęci, a zapał często szybko nas opuszcza. Warto skorzystać, np. z ofert szkoły angielskiego, gdzie z pewnością znajdziesz kurs, który przypadnie Ci do gustu. Rozpoczynając właśnie naukę języków obcych, na samych początku musimy przemyśleć formę i rodzaj nauki tak, aby miała ona należyty efekty. Wszystko to odpowiednio pozwoli nam uczyć się efektywnie i zdecydowanie lepiej.

Organizacja nauki

Rozpoczynając naukę języka obcego, warto znaleźć odpowiedni cel, który dodatkowo motywowałby nas do dalszego  poświęcania czasu właśnie tym zajęciom. Niekiedy jest to oczywiście praca, w której dzięki językowi możemy poprawić swoje kontakty z klientami, relacje z przedsiębiorstwami międzynarodowymi, czy zwiększyć swoją pozycję w firmie. Języki obce często też mogą być naszą motywacją, która ułatwi nam podróżowanie, a także kontakt z bliskimi osobami, które np. przebywają w innym kraju. Niekiedy sama nauka może być naszą formą spędzania wolnego czasu i udoskonaleniem swoich umiejętności. Jak już wspomnieliśmy w nauce języków obcych, czy to samodzielnie, czy poprzez kursy ważna jest systematyczność i poświecenie danemu materiałowi odpowiedniej ilości czasu. Dlatego warto nawet codziennie po kilkanaście minut powtarzać etapowo materiał. Zwracamy uwagę na organizację nauki, aby nie sprawić sobie zbyt dużej ilości obowiązków danego dnia. Jeśli uczymy się samodzielnie, również musimy określić ile czasu dziennie poświęcamy na naukę, a ile na powtórkę.

 

 

freepik.com