• View Larger Image Mezczyzna-wskazujacy-palcem

Tajemnica udanego CV, czyli czego brakuje Ci do znalezienia pracy

Bardzo często możemy spotkać się z osobami, które opracowały już wiele formularzy CV, gdzie żadne z nich nie przyniosło pożądanego rezultatu. Może warto zastanowić się, co w takim razie robisz źle. W poniższym artykule przedstawiamy parę zasadniczych problemów, które mogą decydować o Twoim przyszłym sukcesie zawodowym.

Wygląd CV

Wbrew pozorom jest on bardzo ważny, ale trzeba z drugiej strony umieć zachować równowagę. Twój życiorys powinien przede wszystkim wyróżniać się na tle innych, aczkolwiek powinien być jednocześnie dopasowany do okoliczności i branży do jakiej składasz podanie. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z pracą w dużej korporacji, lepiej jest unikać przesadnych dodatków i zdobień, dlatego najlepiej jeśli to CV będzie minimalistyczne. Natomiast składając papiery do agencji związanej z kreatywnym myśleniem i perspektywą przestrzenną, dobrze jest zaskoczyć swojego przyszłego pracodawcy czymś nietypowym i oryginalnym, co najlepiej jeśli byłoby związane z Tobą czy Twoimi zainteresowaniami.

Bardzo bogate życiorysy w treść i jednocześnie grafiki nie mają szansy przebicia, gdyż mogą wydawać się nieestetyczne i nieczytelne, dlatego radzimy przede wszystkim trzymać się jednego motywu, nie przesadzać z niuansami i jednocześnie zawrzeć w części merytorycznej skrót najważniejszych doświadczeń i cech.

Twoje osiągnięcia

Jak wspomnieliśmy wcześniej formę CV należy dopasować do poszczególnej dziedziny, by móc w niej zabłysnąć i zostać równocześnie docenionym. Zatem Twoje zdolności i osiągnięcia powinny być adekwatne do stanowiska, na które kandydujesz. Niektóre dodatkowe predyspozycje mogą wydawać się zbędne, a przez co zostaniesz potraktowany nieprofesjonalnie.

W kwestii cech osobowości i mocnych stron warto również głębiej się zastanowić i absolutnie nie wpisywać typowych atrybutów, które powtarzają się w każdym napotkanym życiorysie w internecie. Właśnie dlatego zachęcamy do dłuższej autorefleksji, by móc wypisać jedynie te cechy, które rzeczywiście Cię odzwierciedlają, a co za tym idzie sprawiają, że jesteś niepowtarzalny i oryginalny.

Kwalifikacje

Tutaj również należy odnieść się do konkretnych umiejętności i kompetencji wymaganych do konkretnego stanowiska, gdzie oczywiście należy to podeprzeć dyplomami czy innego rodzaju certyfikatami. istnieją jednak pewne kwalifikacje uniwersalne, jak na przykład znajomość języka obcego, co zwłaszcza w stopniu zaawansowanym przyczynia się do zatrzymania uwagi rekrutera. W tym celu zapraszamy na angielski dla dorosłych, gdzie podszkolimy Twoje dotychczasowe umiejętności i przygotujemy do pełnienia funkcji w firmie, do której pragniesz należeć.

freepik.com