• View Larger Image Dwoje-ludzi-rozmawia-ze-soba

Szkolenia miękkie po angielsku

Dla osób, które prowadzą duże firmy opracowaliśmy dzisiejszy artykuł, który kierowany jest głównie do menadżerów. Powinni oni nieustannie się rozwijać i dbać o swoje kompetencje, aby pozwalały im się kształcić w nowych kierunkach, a co za tym idzie przyczyniły się do sukcesu firmy. Skupimy się jednak na umiejętnościach miękkich, które są niezwykle ważne przy pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach i współpracy z ludźmi. Dodatkowo znaczenie języka angielskiego może okazać się kluczowe w branży międzynarodowej, o czym dowiesz się więcej poniżej.

Po co menadżerowi kompetencje miękkie?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta, ponieważ na tym głównie opiera się jego praca. Zadaniem menadżera jest przede wszystkim zadbanie o wizerunek firmy oraz jego prawidłowe funkcjonowanie, gdzie konieczne jest podejmowanie nowych wyzwań, ciągłego rozwijania i nawiązywania nowych współprac. Nie należy to do prostych zadań, ponieważ trzeba przeprowadzić wiele dokładnych analiz rynkowych, by wiedzieć jaką decyzję podjąć ostatecznie. Również wybór poszczególnych partnerów biznesowych wymaga spotkania się z nimi i zaprezentowania z jak najlepszej strony. Konieczne jest zatem posiadanie umiejętności komunikacyjnych na najwyższym poziomie. Wszelkiego rodzaju delegacje powinny przebiegać w sposób ciekawy i niebanalny, a co za tym idzie również powinny być dobrze opracowane marketingowo.

Podejście zarówno do kontrahentów, jak i klientów powinny być nacechowane wysoką kulturą, znajomością ich potrzeb i kreatywnością. Podobnie dzieje się w przypadku pracy i kierowania zespołem. Pełnienie funkcji lidera również wymaga posiadania kompetencji miękkich, gdzie konieczne jest zorganizowanie czasu, asertywne wyznaczanie zadań, zmotywowanie pracowników oraz rozwiązywanie ewentualnych konfliktów. Wszystkie te sytuacje są absolutnie prawdziwe i prawdopodobne, dlatego menadżer powinien potrafić znaleźć rozwiązanie w takich okolicznościach.

Nauka angielskiego a kompetencje miękkie

Może to wydawać się ze sobą niepowiązane, aczkolwiek coraz częściej firmy podejmują współprace międzynarodowe i decydują się również na zatrudnianie osób obcojęzycznych. Wówczas menadżer musi potrafić komunikować się także w języku angielskim, by móc przekazać niezbędne informacje, zmotywować i pouczyć jednocześnie obcokrajowców. Podobnie sytuacja będzie wyglądać podczas spotkań biznesowych, których uczestnikami będą zagraniczni kontrahenci. Wówczas zaprezentowanie stanowiska własnej firmy albo nowego projektu możliwe będzie jedynie w języku angielskim. Warto zatem pomyśleć nad ProfiLingua – kursy angielskiego dla firm, gdzie zajęcia prowadzone mogą być również w toku indywidualnym lub grupowym. Takie profesjonalne podejście na pewno będzie sprzyjać budowaniu pozytywnego wizerunku Twojej firmy.

freepik.com