• View Larger Image Napis-na-czarnej-kredowej-tablicy-ksiazki-i-kreda-kolorowa

Szkoła językowa dawniej i dziś

Jeśli uważasz, że od kilku lat nic się nie zmieniło w nauczaniu języków obcych, to mocno się mylisz. Dzisiaj zdecydowaliśmy się na ogólne porównanie szkół językowych z lat poprzednich i te współczesne, gdzie staraliśmy się zwrócić uwagę na zmiany w każdej dziedzinie edukacji angielskiego. Sprawdź, co nowego zadziało się w szkołach językowych i skorzystaj z naszej oferty kursów już teraz – nie marnuj czasu i poszerzaj swoją wiedzę.

Dawno, dawno temu…

W sumie nie jest to czas aż tak odległy i zapomniany, ale jeszcze kilka lat temu możliwości nauczania były znacznie ograniczone. Mowa przede wszystkim o przeznaczeniu zajęć, które były prowadzone dla młodzieży, dorosłych i ewentualnie dzieci. Poza tym tworzone grupy były zazwyczaj kilku do kilkunastoosobowe, a podział ze względu na umiejętności i wiedzę był bardzo uśredniony. Zatem najczęściej istniały 3 grupy: początkująca, średnio zaawansowana i zaawansowana, przez co czasami trudno było odnaleźć się niektórym kursantom, gdy nie mieścili się w żadne konkretne ramy punktowe.

Właśnie warto też zaznaczyć, że prowadzone na początku były specjalne testy sprawdzające znajomość języka angielskiego. Niestety nie zawsze i wszędzie faktycznie ich pytania były adekwatne do danego poziomu i odzwierciedlały rzeczywistą wiedzę zainteresowanych kursami, co również wpływało na złe dopasowanie do grup. Ogólnie zajęcia odbywały się w dość sztywnej formie opartej na realizacji podręcznika i ćwiczeń wybranego wcześniej wydawnictwa. W rezultacie ćwiczenia z lektorem przebiegały monotonnie, nudno i mało kreatywnie, co w zasadzie można było wykonywać samodzielnie w domu lub w normalnej szkole.

Obowiązywały także zadania domowe, które również niczym nie zaskakiwały i wymagały najczęściej uzupełnienia luk według schematu w książce, co nie motywowało ani nie zmuszało uczniów do myślenia, a jedynie kombinowania. Sama atmosfera zajęć nie była raczej dla nikogo ważną kwestią, ponieważ wszyscy skupiali się na nauce w formie zadaniowej, gdzie do wykonania był program nauczania, a na koniec widoczne były efekty w postaci ocen, zaliczenia lub wydawanego dyplomu ukończenia.

Ostatnią rzeczą, na jaką chcemy zwrócić uwagę była ograniczona oferta językowa, która zakładała zwykłą naukę podstaw angielskiego i nic więcej. Totalne przeciwieństwo możesz zauważyć teraz – czytaj dalej!

Angielski współcześnie

W jednym zdaniu można powiedzieć, że jest kompletnie odwrotnie niż kilka lat temu, ale warto rozwinąć się na ten temat. Po pierwsze, oferta w szkole językowej ProfiLingua poszerzyła się znacząco, zarówno w kwestii przeznaczenia dla klientów, jak i ich oczekiwań. Teraz znajdziesz kurs językowy dla dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych i seniorów, dzięki czemu każdy może uczyć się odpowiednio do swojego wieku i umiejętności. Dotyczy to również bardziej szczegółowego rozróżnienia pomiędzy grupami – dopasowani są według specjalnych kryteriów i dokładnie opracowanych testów kwalifikujących. W rezultacie nie nastąpi już pomyłka, a każdy zacznie od właściwego poziomu.

Jednocześnie oferowane są kursy indywidualne, jeżeli ktoś woli naukę w samotności zamiast w większej grupie. Natomiast dużą zmianą jest wprowadzenie osobnych kursów biznesowych dla klientów indywidualnych i firm, kursów konwersacyjnych, maturalnych czy nawet obozów językowych. Nauka już nie wygląda tak samo – zamiast zwykłych książek, używane są tablice multimedialne, różne dodatkowe materiały i przede wszystkim internet. Obecnie możliwe do odbycia są także kursy online, a także realizacja zadań domowych w internecie.

Nie ma już żadnych ograniczeń, a kursanci mogą liczyć na fachową pomoc, wiele rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb i oczekiwań.

freepik.com