• View Larger Image kobiety-siedzace-na-chamaku-angielski-na-dzis

Skuteczne kursy języka angielskiego dla seniorów

Jesteś seniorem i zastanawiasz się nad nauką języka angielskiego? Twoi rodzice lub dziadkowie chcą realizować swoje pasje na emeryturze i nie wiesz, czy doradzać im edukację językową? Wiele osób zarówno sami seniorzy, jak i ich bliscy wahają się przed wyborem kursu językowego dla osób starszych w obawie o niepowodzenie takiej nauki, jednak nie warto martwić się na zapas i jeżeli tylko zdrowie oraz siły na to pozwalają, należy cieszyć się przyjemnością realizacji marzeń z przeszłości i wspierać swoich bliskich w dążeniu do zdobycia nowych umiejętności!

Senior nie musi jedynie dbać o to, aby zawsze być w pogotowiu, gdy wnuki będą potrzebowały opieki. Senior nie musi też spędzać czasu jednie na grze w szachy czy słuchaniu radia – jeżeli jesteś na emeryturze i chcesz się uczyć, masz do tego pełne prawo i nieważne co mówią inni!

Przeciętny senior większość życia pracował i troszczył się o innych, zapominając o własnych ambicjach i przyjemnościach. Kiedyś życie nie dawało takich możliwości, jak teraz i nawet osoby szczególnie ambitne nie miały szans na realizowanie swoich pasji ze względu, chociażby na brak pieniędzy na edukację, co sprawiała, że musiały zrezygnować z realizacji swoich planów.

Nauka na emeryturze – idealny sposób ćwiczenia umysłu

Wraz z upływem lat ludzki mózg zaczyna coraz gorzej funkcjonować. Wbrew pozorom możemy zatrzymać ten proces i uniknąć demencji poprzez stałe ćwiczenie pamięci, więc nauka na emeryturze może sprawiać nie tylko przyjemność, ale także poprawiać stan zdrowia. Osoby prowadzące zajęcia językowe dla seniorów zarówno w Klubie Seniora, jak i na Uniwersytetach Trzeciego Wieku czy w szkołach językowych zgodnie przyznają, że mając nawet 80 lat, można przyswoić język obcy i mieć z nauki ogromną satysfakcję!

Bardzo wielu seniorów w wieku od 70 do 80 lat nie tylko szybko przyswaja nowe zwroty językowe i słówka, ale także bez wstydu się nimi posługuje, wprawiając w osłupienie dzieci, znajomych oraz wnuki, które dopiero wówczas zaczynają doceniać potęgę ludzkiego umysłu i zdolności swoich bliskich. Warto zaznaczyć, że osoby starsze, które decydują się na samodoskonalenie, potrafią także zrobić z nowo zdobytych umiejętności użytek, zachęcając swoją postawą wnuki do rozwoju wiedzy oraz aktywnie korzystając z możliwości rozmowy po angielsku np. podczas wakacyjnych wyjazdów za granicę.

Wiek nie jest przeszkodą na drodze do edukacji, dlatego nie warto z góry zakładać, że Twój rodzic lub dziadek rozczaruje się efektami nauki, na którą się zdecydował. Angielski dla seniorów to odpowiednio zorganizowane zajęcia, które dopasowane są programem oraz sposobem nauczania do potrzeb ludzi w podeszłym wieku, co ma ogromny wpływ na efekty nauki. Praca z doświadczonymi lektorami oraz możliwość przebywania w grupie osób w podobnym wieku dodatkowo pozwala pokonać nadal dominującą wśród większości seniorów samotność będącą wynikiem rezygnacji z tworzenia wielopokoleniowych domów i koniecznością emigrowania młodego pokolenia za lepszym życiem za granicę.

źródło: www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/angielski/dla-doroslych 

freepik.com