• View Larger Image Tablica-z-angielskimi-napisami-angielski-na-dzis

Skąd wzięła się moda na język angielski?

Nie mamy zamiaru szczegółowo opisywać tego zjawiska i jego przyczyn, ale warto naszym zdaniem zastanowić się nad tym fenomenem i swoją nauką tego języka. Być może jeszcze nie zdążyłeś go dobrze poznać, a pozostali z pewnością mieli już z nim do czynienia. Dobrze jest przemyśleć wszystkie korzyści płynące z jego znajomości, by następnie ocenić własny poziom i dokonać ewentualnej poprawy niektórych elementów.

Wielkie „boom”

W przeciągu kilkunastu lat można zauważyć znaczny wzrost znaczenia języka angielskiego w Polsce, co widoczne było w statystykach osób, które rozpoczęły naukę tego języka. Tak zwane wielkie „boom” pojawiło się wraz z napływem kultury zachodniej do naszego kraju, a także miało to związek z nasilonymi migracjami Polaków za granicę, gdzie język angielski stanowił do tej pory przeszkodę. Właśnie wówczas pojawiło się spore zapotrzebowanie na naukę obcych języków, by zyskać większe szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy poza obszarem Polski. Co więcej obywatele zostali w pewien sposób zmuszeni do poznania chociażby podstawowych słów czy wyrażeń, które pojawiały się coraz częściej w reklamach, na bilbordach czy miejscach publicznych.

Wszędzie zaczęto również używać angielskich zwrotów, a co za tym idzie wiele miejsc pracy wymagało już podstawowej znajomości języka, by móc komunikować się z również z zagranicznymi klientami. Wszystko zaczęło się rozwijać, a umiejętne posługiwanie się angielskim pozwoliło wielu ludziom polepszyć swój standard życia i dopasować się zachodzących zmian.

Obecna sytuacja

W dniu dzisiejszym język angielski stał się bardziej powszechną formą komunikacji i nie stanowi już takiego zdziwienia, jak i wyróżnienia w przeciwieństwie do wcześniejszego okresu. Obecnie w szkołach obowiązuje nauka angielskiego, a poza tym język ten przewija się praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia, więc chcąc nie chcąc mamy z nim styczność i stopniowo zaczynami rozumieć.

W miejscach publicznych konieczne jest także oznaczenie w języku obcym, by osoby spoza Polski mogły odnaleźć się w danym miejscu. Również w wielkich miastach można zauważyć przyrost obcokrajowców, którzy przyjechali do nas w celu znalezienia pracy lub studiowania. Podobnie pracodawcy wymagają już od swoich kandydatów znajomości angielskiego w stopniu komunikatywnym lub zaawansowanym, co z pewnością podniesie Twoje szanse na zdobycie wyższych stanowisk. Jeśli zatem nie czujesz się na tyle obyty z angielskim i potrzebujesz podszkolić się zarówno w kwestii słownictwa, jak i gramatyki, to zachęcamy do skorzystania z szkoły angielskiego , gdzie między innymi prowadzona jest znana wszystkim metoda komunikatywna. Na pewno przydadzą Ci się takie umiejętności, gdyż tak jak wspomnieliśmy angielski towarzyszy nam już wszędzie i większość wymaga obeznania z tym językiem.

freepik.com