• View Larger Image Dziewczyna-siedzi-zalamana-nad-ksiazkami-i-laptopem

Skąd biorą się problemy w nauce angielskiego?

Nie możesz dalej uczyć się angielskiego, ciągle napotykasz przeszkody i chcesz już zrezygnować? Nie poddawaj się, sprawdź co może być przyczyną Twoich niepowodzeń i spróbuj do zmienić. Zawsze możesz dodatkowo zapisać się do naszej szkoły językowej, gdzie postaramy się nie tylko nauczyć Cię angielskiego, ale przede wszystkim zaszczepić w Tobie pasję i chęć do korzystania z niego na co dzień.

Złe podejście

Niestety najczęściej problem tkwi głęboko w nas samych, a może wynikać ze złych doświadczeń albo negatywnego nastawienia do nauki języków. Jeśli ktoś traktuje tą naukę jako konieczność i bezsens, nie ma żadnej nadziei o pozytywnych efektach. Musisz uświadomić sobie przede wszystkim, że angielskiego uczysz się dla samego siebie. Znalezienie motywacji jest trudnym tematem i ciężko doradzić komukolwiek, ponieważ nie wiemy, co tak naprawdę siedzi mu w głowie.

Trzeba zastanowić się dlaczego uczysz się angielskiego? Do czego może przydać Ci się znajomość angielskiego? Jak możesz to wykorzystać?

Wystarczy, że znajdziesz odpowiedź na jedno z powyższych pytań i voilá – angielski przydaje się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Możesz zdobyć świetną pracę, o której marzyłeś w Polsce i za granicą, zarabiać więcej pieniędzy, podróżować bez stresu po świecie, realizować swoje pasje, poznawać bez przeszkód nowych ludzi i wiele więcej.

Niedopasowany poziom kursu

Uczestniczyłeś już kiedyś w kursie języka angielskiego, ale nie wspominasz go dobrze? Mogłeś się na nim nudzić i nie uczyć niczego nowego albo też kojarzysz zajęcia jako bardzo skomplikowane i przez to też zniechęcające. To wynik źle dobranego poziomu nauczania do Twoich aktualnych zdolności lingwistycznych.

W naszej szkole przeprowadzane są specjalne testy kwalifikujące, które opracowaliśmy samodzielnie. Dzięki nim jesteśmy w stanie prawie w 100% rozpoznać Twój poziom znajomości angielskiego. Nasi lektorzy w razie wątpliwości mogą zawsze z Tobą porozmawiać i dowiedzieć się, co już wiesz oraz czego oczekujesz po zakończonym kursie. To dla nas bardzo ważne, ponieważ jesteśmy tutaj głównie dla Ciebie, a więc chcemy Twojej końcowej satysfakcji. W sumie ustalony stopień umiejętności jest przydzielany do konkretnych grup, a w razie Twojego życzenia możesz wybrać również kurs indywidualny. Wówczas cała uwaga zostaje skupiona na Tobie i można o wiele łatwiej przekazać wiedzę i uzupełnić brakujące informacje.

Praktyka zamiast suchych faktów

Nauka angielskiego może wyglądać zupełnie inaczej niż jak kojarzysz ją z lat szkolnych i domowych korepetycji. My rozumiemy ją jako zabawę, ale też praktyczne ćwiczenie nabytych w trakcie zajęć umiejętności. Problem w poznawaniu angielskiego mógł wynikać ze nieodpowiednio dobranej metody nauczania, która polegała na realizowaniu podręcznika i ćwiczeń.

Można zastąpić je ciekawymi materiałami nie tylko w postaci książek, ale również multimediów. Rozwiązywanie zadań, słuchanie prawdziwych wypowiedzi po angielsku czy też prezentacji, czytanie tekstów z gazet, internetu i wielu innych to świetne źródła nauki. Poza tym to trening czyni mistrza, dlatego w czasie zajęć powinno się rozmawiać z lektorem lub innymi kursantami, by ćwiczyć wymowę i obycie z językiem.

freepik.com