• View Larger Image Rece-starszego-mezczyzny-na-tle-klawiatury

Seniorzy – zalety nauki angielskiego

Dla wszystkich starszych osób oraz pozostałych, którzy mają swoich rodziców czy dziadków – zachęcamy do zapisywania się kursy angielskiego dla seniorów z wielu względów. To może być naprawdę świetne rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, dzięki czemu zyskają więcej pewności siebie oraz zajmą się czymś kreatywnym w wolnym czasie. Więcej o zaletach uczestnictwa i nauki języka obcego znajdziesz w poniższym artykule, dlatego zapraszamy do jego przeczytania.

Ćwiczenie pamięci

W starszym wieku mogą zacząć pojawiać się pierwsze problemy z pamięcią, kiedy często zapominamy o wielu rzeczach, a nawet czynnościach. Istnieje wiele różnych metod i technik ćwiczenia naszego mózgu, pod względem zapamiętywania, jednak nic tak pomaga właśnie jak nauka języków obcych, które bardzo dobrze wpływają na naszą pamięć.

Wszystko to zostało także udowodnione naukowo, gdzie potwierdzono pozytywne oddziaływanie poznawania innych języków na szybkość i trwałość zapamiętywania. Nie można w żadnym wypadku zaniedbywać kondycji naszego mózgu, ponieważ potrzebuje on w pewnym sensie nowych wyzwań, dzięki którym może się rozwijać, a także utrzymywać swoje działanie na najwyższym poziomie. Nauka języka angielskiego pomaga w ćwiczeniu pamięci poprzez poznawanie i utrwalanie nowych słówek, których można uczyć się na wiele sposobów.

Wiele nowych możliwości

Znajomość języków obcych otwiera świat nie tylko przed młodzieżą czy osobami dorosłymi, ale także seniorami, którzy w okresie po emerytalnym również poszukują pracy dodatkowej. Jak wiadomo miejsc pracy dla osób starszych jest zdecydowanie mniej, aczkolwiek wcale nie oznacza to, że nie mają oni żadnych możliwości rozwojowych w tym kierunku.

Właśnie umiejętność komunikowania się nawet w stopniu podstawowym w języku angielskim zwiększa ich szanse pracy, a zwłaszcza jeśli mowa o osobach starszych. Wśród nich istnieje bardzo mały odsetek osób, które posiadają takie zdolności lingwistycznego, dlatego jest to traktowane jako kompetencja deficytowa i pożądana przez pracodawców.

Sposób na samotność

Ostatnią równie ważną zaletą nauki języków jest możliwość poznawania nowych i interesujących ludzi, którzy mogą zainspirować nas do kontynuowania działania lub podejmowania kolejnych wyzwań. Angielski dla dorosłych ProfiLingua to świetna alternatywa dla osób starszych, które na co dzień są samotne, ponieważ ich rodziny mieszkają daleko lub z różnych przyczyn nie utrzymują ze sobą kontaktu, co niestety zdarza się w wielu przypadkach. Wówczas dołączenie do grupy kursantów w podobnym wieku i zainteresowaniach jest bardzo dobrą alternatywą, by miło spędzić czas w towarzystwie innych ludzi.

Macie szansę na nawiązanie długotrwałych znajomości oraz poznanie osób, z którymi zaczniecie spędzać wolny czas w inny równie aktywny sposób. Siedzenie bezczynne w domu staje się przeszłością, a uczestniczenie w kursach pozwala na wyjście z domu i zapomnienie o szarej rzeczywistości. Zatem nauka angielskiego przynosi wiele korzyści, które wszystkie możesz wypróbować, jeśli tylko zapiszesz się na najbliższy w okolicy kurs języka obcego.

freepik.com