• View Larger Image

Seniorzy i angielski. Czy nauka tego języka jest możliwa?

Angielski to przydatny oraz uniwersalny język. Z łatwością jest się w stanie porozumieć z każdym w różnym kraju. Czy jego nauka jest możliwa, będąc seniorem? Ja zatem zmotywować się do wyboru tego języka? W poniższym artykule przedstawimy wskazówki tego rozwiązania.

Nauka – korzyści

Mimo wszystko grunt to motywacja oraz chęci do pracy. Zazwyczaj osoby starsze decydują się na uczenie się angielskiego w celu nowego hobby. Wewnętrzna motywacja jest skuteczna i pozytywnie wpływa na dalsze kształcenie się pod względem językowym. Z kolei seniorzy zapominają o najważniejszej zalecie nauki – lepsza sprawność umysłowa. Poprzez uczenie się (np. zapamiętywanie, wymowę czy pisanie) poprawia się myślenie, koncentracja oraz pamięć. Ćwiczenie umysłu zawsze będzie korzystne. Dodatkowo można ćwiczyć angielski wraz z rodziną. Znając ten język seniorom również łatwiej będzie się porozumieć, np. z rodziną w innym kraju.

Czy nauka na emeryturze ma sens?

Nauka w podeszłym wieku jest możliwa. Może w przypadku osoby starszej nauka będzie początkowo mozolna oraz nieskuteczna. Seniorzy nie mają problemów ze słownictwem oraz gramatyką. Największym problemem staje się wymowa w innym języku. Pojawia się bariera językowa, którą należy skutecznie zwalczyć. Pomóc w tym może rozmowa z innymi w tym języku bądź ćwiczenie na głos słownictwa oraz wymowy. Samodyscyplina oraz sprawdzone metody nauki to klucz do językowego sukcesu. Poprzez kursy językowe jesteśmy w stanie to osiągnąć. Wówczas obecny lektor na zajęciach z pewnością zadba o mówienie oraz pisanie na lekcjach. Szkoła angielskiego to dobry pomysł, który sprawi, że nauka tego języka będzie przyjemną czynnością. W dodatku często na takich zajęciach poświęca się czas na korzystanie z urządzeń, np. komputera bądź telefonu.

freepik.com