• View Larger Image Regaly-z-ksiazkami-w-bibliotece

Przygotowania do matury – ostatni dzwonek

Nastał już kwiecień, a to oznacza tylko jedno – już niedługo egzamin dojrzałości, który dla wielu młodych osób jest jednocześnie zakończeniem i początkiem nowego etapu. To również bardzo stresujące wydarzenie, a zwłaszcza jeśli chodzi o maturę z języka angielskiego, do której trzeba odpowiednio się przygotować, aby zaliczyć ją z jak najwyższymi wynikami. Podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz przygotować się samodzielnie w domu i z delikatną pomocą naszej szkoły językowej.

Nauka nie od dziś

To raczej oczywiste, ale niestety bardzo często okazuje się, że maturzyści kompletnie zapominają o wcześniejszych przygotowaniach. Tak naprawdę nauka angielskiego powinna odbywać się stopniowo przez wszystkie lata Twojej edukacji, dzięki czemu masz szansę poszerzać swoje słownictwo, poznawać i ćwiczyć czasy oraz pozostałe zasady gramatyczne. Jednak zdajemy sobie sprawę, że w międzyczasie pojawiają się inne obowiązki i matura zdecydowanie schodzi na drugi plan, a zwłaszcza kiedy jeszcze jest do niej trochę czasu.

Właśnie dlatego czasami warto skorzystać z przyśpieszonego kursu nauki angielskiego do matury ProfiLingua, gdzie pomożemy Ci się przygotować jak najlepiej. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, a więc z łatwością powinieneś znaleźć chwilę czasu na dodatkową naukę, a zwłaszcza jeśli zamierzasz też zdawać maturę rozszerzoną z angielskiego. Wówczas konieczne jest dokładne przygotowanie ze wszystkich czasów i nie tylko, które trzeba zastosować w odpowiednich przykładach.

Co zyskujesz dzięki szkole językowej?

Uczęszczanie na specjalny kurs przedmaturalny jest bardzo przydatne i pomocne, nawet w samodzielnej nauce w domu. Podczas zajęć możesz liczyć na rozwiązywanie i analizowanie przykładowych arkuszy maturalnych z lat poprzednich, a także wsparcie lektora, który posiada doświadczenie w tej kwestii. Zawsze możesz poprosić kogoś o wytłumaczenie i wyjaśnienie, by każda zasada w języku angielskim nie stanowiła dla Ciebie problemu.

Poza tym masz do wyboru mnóstwo innych alternatywnych materiałów naukowych, które będziesz mógł powtarzać i realizować w wolnym czasie, a następnie liczyć na odpowiedź zwrotną wraz z wynikami i uzasadnieniem. Bardzo ważne jest przygotowanie zarówno pod względem słuchania, pisania, ale też mówienia, ponieważ na matury składa się również egzamin ustny z języka angielskiego. Podczas kursu będziesz miał możliwość porozmawiania z lektorami i innymi uczestnikami, co pozwoli na przełamanie bariery językowej i ćwiczenie poprawnej wymowy słówek. To wszystko poprawi Twoją pewność siebie i zdecydowanie wpłynie pozytywnie na końcowy efekt procentowy.

Nauka w domu

Oprócz korzystania z kursów angielskiego czy korepetycji, warto usiąść do nauki w domu. Możesz rozpisywać sobie najważniejsze albo najtrudniejsze słówka do zapamiętania, kluczowe zwroty i wyrażenia podczas opowiadań na różne tematy lub też sformułowanie potrzebne do napisania rozprawki albo listu formalnego. Wszystko to może zostać rozwieszone po całym domu lub zapisane na tablicy.

Poza tym możesz zrelaksować się oglądaniem filmów, seriali lub czytaniem książek po angielsku, które jednocześnie będzie Cię odprężać i uczyć. Nie wyjdziesz z wprawy, a mimo wszystko znajdziesz też czas dla siebie i swoich przyjemności.

freepik.com