• View Larger Image

Poznaj 3 powody nieskutecznej nauki angielskiego

Nauka angielskiego nie dla wszystkich jest łatwa, szczególnie dla osób, które nie miały w żaden sposób styczności z tym językiem. Jednak mimo chęci do nauki i wielu prób nie każdemu udaje się uczyć systematycznie czy mieć motywację do przyswojenia niezbędnych informacji w zakresie angielskiego. Dlatego w poniższym artykule przedstawimy 3 najpopularniejsze sposoby, które hamują naszą naukę angielskiego i sprawiają, że staje się ona nieskuteczna.

Czy nauka angielskiego jest trudna?

Dla niektórych nauka języka angielskiego wydaje się trudna ze względu na bogate słownictwo oraz dużą ilość konstrukcji gramatycznych i czasów, których należy się nauczyć, aby móc konstruować poprawne oraz zrozumiałe zdania. Dlatego powodów, dla których nauka angielskiego jest trudna może być wiele. Często wydaje się, że to ciężki język ze względu na nieodpowiednie metody nauki oraz przygotowanie do niej. Przede wszystkim nauka angielskiego staje się trudna, gdy nie jesteśmy systematyczni w swoich działaniach – nie ćwiczymy wymowy, nie przyswajamy odpowiedniej ilości słownictwa, czy nie skupiamy się na nauce mówienia. Dzieje się tak również przez to, że nie poświęcamy odpowiedniej ilości na naukę języka angielskiego i nieprawidłowo powtarzamy materiał. Ważne, aby materiał językowy powtarzać systematycznie – nawet kilkanaście minut dziennie. Nauka angielskiego stanie się z pewnością łatwiejsza, jeśli wyznaczymy sobie konkretny cel językowy, który motywowałby nas do dalszego działania.

3 powody braku skuteczności w nauce angielskiego

Warto na samym początku przyjrzeć się, dlaczego nauka angielskiego nie przynosi nam konkretnych efektów. Przez niektóre popełniane błędy szybko demotywujemy się do nauki języka i sprawia to, że staje się ona nieefektywna. Jakie to powody? Oto 3 najpopularniejsze z nich:

  • Brak systematyczności

To jeden z głównych powodów, dla których nasza nauka nie przynosi nam odpowiednich efektów. W codziennej nauce ważne jest, aby przede wszystkim powtarzać materiał z zajęć lub lekcji, które się przerobiło – niezależnie, czy uczysz się w domu, czy na zajęciach w szkole językowej. Niekiedy nawet kilkanaście minut dziennie przybliży nas do osiągnięcia odpowiedniego celu językowego. Dlatego warto codziennie poświęcać czas na naukę angielskiego i powtarzać materiał ze zrealizowanych zajęć.

  • Brak językowego celu

Cel językowy to przede wszystkim skuteczna motywacja do nauki danego języka, nie tylko angielskiego. Wiele osób określa sobie swoje cele językowe jako korzyści zawodowe. Wszystko to związane jest ze zmianą pracą czy nawet zatrudnieniem za granicą. Do innych celów można przypisać choćby możliwość studiowania na zagranicznych uczelniach, czy swobodne podróżowanie. Określony cel językowy umożliwia nam szybko zmobilizować się do nauki języka angielskiego.

  • Nieodpowiednia metoda nauczania

Podczas rozpoczęcia nauki angielskiego, często nie wiemy, jak dokładnie się uczyć, z jakich materiałów korzystać oraz od czego tak naprawdę zacząć. Przede wszystkim warto postawić na różnorodność nauki pod względem tematycznym, aby szybko nie znudzić się oraz nie zniechęcić do nauki angielskiego. Najpopularniejszą formą metody nauki języka jest samodzielna nauka lub uczenie się w szkole językowe na wybranych kursach. Jednak najwięcej osób wybiera kursy angielskiego dla dorosłych, gdzie mają możliwość rozwijać się oraz przyswajać odpowiednie partie tematyczne z pomocą wykwalifikowanej kadry lektorów.

freepik.com