• View Larger Image Czarnoskora-kobieta-z-afro-czyta-ksiazke

Nie bój się angielskiego – czego możesz się spodziewać na kursie dla początkujących?

Większość osób jeszcze nie zdecydowało się na zapisanie do szkoły językowej, by zacząć swoją przygodę z angielskim. Dlaczego? Z obawy przed ośmieszeniem, niepodołaniem wymaganiom stawianym na kursie, zmarnowanym czas i pieniędzmi oraz brakiem efektów w krótkim czasie. To wszystko może jednak wyglądać inaczej, a wystarczy, że zgłosisz się do odpowiedniej szkoły i zaczniesz od podstaw na kursie angielskiego.

Egzamin wstępny

Spokojnie, nie jest to w żadnym wypadku powiązane z egzaminami, z którymi miałeś do czynienia do tej pory. Nikt nie będzie Cię oceniał ani wydawał opinii – ten egzamin ma za zadanie sprawdzić Twoje ewentualne obeznanie z językiem angielskim, przy czym lektorzy będą wiedzieć jaką wiedzą operujesz. W niektórych szkołach istnieje jeszcze dodatkowych podział kursów dla początkujących, które mogą mieć odmienne charaktery i zbierać w sobie inny przekrój kursantów.

To wszystko ma swój cel i wiąże się on bezpośrednio z Twoimi efektami pracy, ponieważ lepiej, abyś od razu trafił do odpowiedniej grupy. Podział tych profilów umożliwia idealne dopasowanie poziomu grupy do umiejętności każdego z osobna, o ile mówimy o kursach grupowych, a nie indywidualnych. Tutaj sprawa wygląda jeszcze prościej – to lektor dobiera program nauczania tylko do Twoich umiejętności i wiedzy.

Wszyscy na tym samym poziomie

Jeśli boisz się, że będziesz odstawać od grupy, nie będziesz za nimi nadążać albo zwyczajnie zaczniesz się nudzić na zajęciach, to możesz odetchnąć spokojnie. Kurs angielskiego w ProfiLingua jest przeprowadzany zgodnie z poziomem umiejętności każdego uczestnika. Dopuszczenie do sytuacji, gdzie jeden z nich stopuje grupę albo nie robi już żadnych postępów na zajęciach jest największym błędem.

Dlatego właśnie przeprowadzane są też egzaminy wstępny, a później prowadzony lektorat jest na tyle elastyczny, by każdy kursant czuł się pewnie. Zatem nie ma się co martwić i wmawiać sobie kolejne powody do wątpliwości – zapisz się do szkoły językowej już teraz.

Tyle zajęć, ile potrzebujesz

W trakcie kursu można oczywiście korzystać z dodatkowych zajęć stacjonarnych albo też materiałów przesyłanych jako dodatkowe. Ich rozwiązywanie samodzielnie w domu może również przyspieszyć efekt nauczania, a tym samym utrwalić nabytą wiedzę. Jest to sposób jak najbardziej polecany i rekomendowany przez lektorów. W niektórych szkołach można również liczyć na kurs online, który jest na bieżąco sprawdzany i kontrolowany przez prowadzących. Mają oni wówczas pełen wgląd do Twoich postępów pracy, rozwiązanych przykładów i mogą oczywiście wskazywać na Twoje błędy. To rewelacyjna rzecz, a zwłaszcza dla osób, które obawiają się, że nie będą miały wystarczająco dużo czasu na uczęszczanie do szkoły językowej. Wszystko można załatwić zarówno w formie stacjonarnej, jak i mobilnej w dowolnym miejscu i czasie.

freepik.com