• View Larger Image

Nauka języków – skuteczny sposób na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych

Zastanawiasz się nad zmianą pracy? Chcesz jeszcze na etapie edukacji zyskać pewność, że znalezienie dobrej posady w kraju lub za granica nie będzie dla Ciebie problemem? Postaw na najlepszy ze sposobów samorozwoju i zacznij uczyć się języków, które otworzą Ci wiele drzwi i pozwolą znacząco podnieść swoje szanse na rynku pracy.

Znajomość języków obcych po prostu się opłaca! I choć młodzież niechętnie uczy się dodatkowego języka, zwykle z czasem każdy z młodych ludzi przyznaje, że bez biegłej znajomości, chociażby języka angielskiego nie sposób znaleźć dobrej pracy czy poradzić sobie z egzaminami na szczególnie oblegane uczelnie wyższe.

Oczywiście nie każdy musi biegle władać kilkoma językami obcymi, ale angielski to absolutne minimum. Ten język jest obowiązkowy podczas edukacji szkolnej, jednak nie zawsze po zakończeniu poszczególnych etapów nauczania jesteśmy w stanie sprawnie się nim posługiwać.

Mity na temat nauki języków

Na temat nauki języków obcych funkcjonuje wiele minut, które warto obalić między innymi:

Nauka w szkole jest wystarczająca, aby nauczyć się sprawnie posługiwać językiem angielskim – to jeden z najczęściej pokutujących mitów. Szkoła owszem uczy, ale nie zawsze uczniowie wynoszą z niej jedynie wartościowe wiadomości. Bogaty zakres słówek, które dzieci uczą się na pamięć i wiadomości z często nierozumianych przez uczniów zasad gramatyki to zbyt mało, aby zdać maturę z języka obcego, dostać się na studia czy ubiegać się później o staż i posadę w dobrej firmie. Nauka języków obcych w szkole oczywiście przynosi pewne rezultaty, jednak nie jest aż tak efektywna, żeby mogła zapewnić odpowiednią pozycję zawodową. Przede wszystkim przeszkodą są tutaj zbyt liczne grupy uczniów, dlaczego nauczyciel nie ma czasu poświęcić wystarczająco dużo uwagi konkretnej jednostce.

Angielski to język jedynie dla młodych – kolejnym mitem, który warto obalić, jest twierdzenie, że język obcy możemy przyswajać jedynie w młodym wieku. Tak naprawdę nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, choć warto wybierać nieco inne metody edukacji dla osób w wieku średnim niż dla dzieci czy młodzieży.

Kursy językowe to strata czasu – ten mit również pokutuje w społeczeństwie i często odbiera nam możliwość szybszej i prostszej nauki języka. Oczywiście kursy językowe są droższe niż samouczek czy pobrany z sieci program do nauki języka, ale jedynie one pozwalają w pełni rozwijać umiejętności każdego z uczniów.

Nie tylko najlepsza szkoła języków obcych w Warszawie zapewni Ci możliwość biegłego władania wybranym językiem obcym. W mniejszych miastach także znajdziesz filie Empik School, gdzie czekają na Ciebie najlepsi lektorzy oraz metody nauczania dopasowane zarówno do potrzeb osób zabieganych, jak i przygotowujących się do matury czy szukających pracy za granicą.

freepik.com