• View Larger Image dziewczynki-przed-ksiazka-angielski-na-dzis

Nauka języków się opłaca – jak namówić dziecko na dodatkowe lekcje z języka anielskiego?

Przeciętny nastolatek traktuje naukę języków, jako smutną konieczność. Jak zachęcić dziecko do nauki i pokazać mu zalety płynące z możliwości porozumiewania się w języku angielskim, niemieckim czy francuskim?

Znajomość języków obcych, a przynajmniej biegła znajomość języka angielskiego to klucz do znalezienia dobrej pracy i sposób na zagwarantowanie sobie dużej przewagi nad innymi osobami ubiegającymi się o naszą upragnioną posadę. Choć nastolatkowie raczej jeszcze nie myślą o przyszłości i poszukiwaniu pierwszej pracy, to ich rodzice powinni już mieć na uwadze przyszłość swoich dzieci i starać się, jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia.

Inwestowanie w rozwój zdolności językowych dziecka pozwoli później ułatwić mu start w dorosłym życiu. Nic tak nie gasi zapału młodych ludzi, jak fakt niemożności znalezienia pracy, która pozwoli cieszyć się w pełni samodzielnym studencki życiem oraz brakiem konieczności pożyczania pieniędzy od rodziców na wynajęcie własnego mieszkania czy zakup samochodu.

Jak zachęcić nastolatka do nauki angielskiego?

Okres dorastania to dość trudny czas dla rodziców oraz dzieci. Jak przekonać dorastające dziecko, że warto uczyć się języków obcych? Przede wszystkim przez pokazanie zalet płynących z biegłego władania językiem angielskim. Pokazanie nastolatkowi, że znając angielski, łatwiej będzie mu porozumieć się z zagranicznymi kolegami oraz nawiązywać nowe znajomości między innymi podczas wakacyjnych podróży. Warto także uzmysłowić dziecku, że poświęcony na naukę języka angielskiego czas to nie czas stracony, a zyskane wiadomości wykorzysta nie tylko w szkole, ale także w życiu codziennym korzystając z programów komputerowych w anglojęzycznej wersji, oglądając filmy po angielsku czy słuchając utworów ulubionych zagranicznych wykonawców.

Lekcje dodatkowe sposobem na dobrze zdaną maturę.

Mało który maturzysta podchodzi do egzaminu dojrzałości, bazując jedyne na wiedzy wyniesionej z lekcji szkolnych. Większość z młodzieży, której zależy na dostaniu się na dobre studia oraz ich rodzicom chcącym wspomóc dziecko w procesie dążenia do wyznaczonych celów stawia na dodatkowe lekcje w znanych szkołach językowych.

Jaka jest polecana szkoła języków obcych?

Szczególnie dużym zaufaniem oraz doskonałą renomą cieszą się szkoły językowe ProfiLingua, które oferują sprawdzone metody kształcenia oraz gwarantują zgodne z oczekiwaniem kursantów efekty edukacji. Ogromną zaletą jest w tym wypadku duży dostęp do znajdujących się także w małych miastach filii szkoły, dzięki czemu młodzież ma równe szanse w późniejszym staraniu się o miejsce, na najlepsze w kraju uczelnie wyższe.

freepik.com