• View Larger Image chinski dla dzieci

Nauka języków egzotycznych dla dzieci – czy warto?

Przyszło nam żyć w naprawdę niesamowitych czasach, w których nauka egzotycznych języków już od najmłodszych lat jest możliwa. My w czasach edukacji szkolnej, czy nasi rodzice mogli tylko pomarzyć o tym, by w każdym tygodniu spotykać się i uczyć niszowego języka, z drugiego końca kuli ziemskiej. Nasze dzieci mogą dziś uczestniczyć w nauce chińskiego, japońskiego czy koreańskiego i jest to bardzo budujące doświadczenie. Co kryje się pod nauką języka chińskiego dla dzieci i czy warto rozważyć taką możliwość?

Nauka języków– czy warto?

Nie trzeba już chyba tłumaczyć, jak w obecnych czasach warto uczyć się języków obcych. Kiedyś wystarczała tylko komunikatywna znajomość języka angielskiego. Dziś, w dobie globalizacji nastały czasy, gdzie jeden język już nie wystarcza.

Coraz więcej świadomych rodziców korzysta z możliwości płatnych zajęć pozaszkolnych, zapisując swoje dzieci na język angielski lub niemiecki. Dzięki temu mają pewność, że ich dziecko wkroczy na rynek pracy z językiem opanowanym do perfekcji. Warto inwestować w przyszłość dziecka, które nieświadome trudów dorosłego życia nie jest w stanie podejmować słusznych decyzji w młodym wieku. Nie zapominajmy, że jest tylko dzieckiem.

Niemniej jednak, jak coś staje się popularne, ludziom szybko zaczyna się nudzić i nastaje ten moment, kiedy pożądana jest oryginalność. I tu warto rozważyć zapisanie dziecka na język niszowy. Jednym z nich jest język japoński lub chiński dla dzieci.

Języki niszowe przyszłością maluchów

Stawiając na rozwój naszego malucha powinniśmy rozważyć możliwość zapisania go na język egzotyczny. Bez względu na to, czy planujesz przeprowadzkę na wschód, czy planujesz pozostać w kraju. Język chiński przyda się Twojemu dziecku bez względu na obecne miejsce zamieszkania. Oto dlaczego:

  • ucząc dziecko japońskiego lub chińskiego wpływasz na całościowy rozwój, ponieważ wynosi z nauki o wiele więcej niż tylko pojedyncze słówka. Buduje się u niego wówczas świadomość istnienia innej kultury i otwiera umysł na niecodzienne doznania. To ułatwi poruszanie się po wielokulturowym świecie, pobudza ciekawość do poznawania i uczenia się nowych rzeczy;
  • język chiński jest bardzo pożądany na rynku pracy przez wzgląd na to, jak plasuje się na świecie chińska gospodarka. Certyfikat z ukończonego kursu, w przyszłości na pewno wzbogaci CV;
  • zaczynając naukę egzotycznego języka w młodszym wieku, dziecko zyskuje większą szansę na zyskanie biegłości językowej jeszcze na etapie szkolnym;
  • rozwijasz u dziecka kreatywność, a ludzie kreatywni lepiej radzą sobie w większości sytuacji.

Język chiński dla dzieci – jak wygląda

Ten niszowy język do najprostszych nie należy, dlatego też ważne, aby jego nauka przebiegała w odpowiedniej formie. Wiadomo, że dziecko szybciej przyswoi informacje niż na przykład dorosły, ale warto jednak zainwestować w dobrą szkołę językową. Wówczas lekcje prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu nauczyciel może każdemu poświęcić odpowiednią ilość czasu. Wyłapie w ten sposób rzeczy, które sprawiają większy problem i poświęci im więcej czasu.

Chiński dla dzieci ProfiLingua to, dla przykładu kurs, w którym to Ty wspólnie z lektorem ustalasz jak będzie przebiegała nauka Twojego dziecka. Zajęcia z języka chińskiego w szkole językowej to dobra zabawa, ponieważ prowadzone są przy użyciu innowacyjnych tablic interaktywnych.

Nie zastanawiaj się dłużej i już dziś zainwestuj w rozwój własnego dziecka, zapisując je na język egzotyczny, jakim jest np. język chiński.

freepik.com