• View Larger Image

Nauka języka angielskiego z filmów i seriali

W latach 20 XXI wieku trudno spotkać osobę, która nigdy nie miała żadnej styczności z językiem angielskim. To najbardziej popularny i rozpowszechniony na świecie język.

Język angielski wywodzi się z zachodniej grupy języków germańskich i jest on powszechnie używany w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy też w Australii. Angielski pełni funkcję języka oficjalnego lub półoficjalnego aż w 60 krajach, nie trudno więc zrozumieć, dlaczego właśnie w tym języku można porozumieć się z tak wieloma ludźmi na całym świecie.

Dla 527 milionów ludzi angielski jest językiem ojczystym. Angielszczyzna to należy do grupy oficjalnych języków ONZ. Już w XX wieku był to język najczęściej używany w kontaktach międzynarodowych. Angielszczyzna, która jest głównym językiem nauki, handlu i biznesu, bywa określana pierwszym uniwersalnym językiem ludzkości.

W dzisiejszych czasach nauka języka angielskiego rozpoczyna się dla nowych pokoleń już na pierwszych etapach życia. Dwujęzyczność jest bardzo mile widzianą umiejętnością. Dlatego już w żłobku i przedszkolu dzieci oswajane są ze słownictwem i prostymi konstrukcjami gramatycznymi.

W życiu codziennym styczność z językiem angielskim możemy zaobserwować niemal na każdym kroku. Przez to zdarza się, że osoby, które nie przyswoiły znajomości tego obcego języka, mogą czuć się w pewnych sferach wykluczone.

Czy można nauczyć się angielskiego oglądając filmy?

Anglojęzyczna kinematografia jest ogromna, a mnogość platform internetowych z dostępem do filmów i seriali może przytłoczyć. Oglądanie filmów i seriali z lektorem często nie oddaje w całości emocji, które towarzyszą, gdy ogląda się ulubiony film z oryginalną ścieżką dźwiękową. Dubbing, jeśli nie odpowiada naszym preferencjom, może zepsuć cały film, a napisy często rozpraszają i łatwo jest pogubić się w galopującej fabule.

Jednakże oglądanie swoich ulubionych anglojęzycznych programów z napisami pozwoli na osłuchanie się z językiem, zapamiętanie wielu zwrotów i słów. Taka niewymagająca dużego skupienia nauka jest doskonałym uzupełnieniem innych form przyswajania języka. Bardzo dobrą metodą nauki jest język angielski online, uzupełniany poprzez rozrywkę i odpoczynek, ale taki, w którym nie zabraknie odpowiedniej dawki angielszczyzny.

Oglądaniem filmów i seriali w języku angielskim możemy doskonalić swoją znajomość języka, a także poznać zwroty, z którymi nie będziemy mieć styczności na tradycyjnych lekcjach. Zrezygnowanie z dubbingu i lektora przyniesie same korzyści, które z czasem zaczniesz widzieć coraz wyraźniej.

freepik.com