• View Larger Image Kobieta-na-tle-tablicy-ze-strzalkami

Nauka angielskiego perspektywą awansu

Dzisiejsi pracodawcy wymagają od swoich pracowników coraz więcej, dlatego trzeba nieustannie się szkolić i doskonalić, by następnie móc piąć się po szczeblach kariery bez jakichkolwiek utrudnień. Właśnie znajomość języków obcych stała się obecnie wartością obowiązkową, a nie jak dawniej dodatkowym atutem. Wobec tego powstał nasz poniższy artykuł, gdzie zawarliśmy wszystkie walory związane z nauką angielskiego.

Gest ze strony firm

Każda porządna i rozbudowana firma powinna zadbać o rozwój swoich pracowników w aspektach dla nich sprzyjających, gdzie mają możliwość zorganizowania między innymi kursów językowych. Urządzenie szkoleń na koszt firm to bardzo miły gest ze strony pracodawcy i jest on również korzystny dla obu uczestników.

Angielski dla dorosłych ProfiLingua to świetne rozwiązanie, gdzie pracownicy mają szansę wzięcia udziału w kursach firmowych lub dostają specjalne zniżki na podjęcie nauki w szkole językowej. Wówczas mają oni odpowiednią motywację do poszerzania wiedzy, gdy jednocześnie mogą zyskać coś więcej. Nagradzanie podwładnych jest bardzo ważne, ponieważ motywuje ich do dalszej pracy i osiągania coraz lepszych wyników, a zatem jest to również istotne z punktu widzenia pracodawcy.

Angielski dla rozwoju

Po pierwsze mamy na myśli poszerzanie horyzontów firmy, która szkoląc swojego pracownika i mając pewność, że doskonale radzi on sobie z komunikacją po angielsku, może wiele zyskać podczas kontaktów z zagranicznymi kontrahentami. Dużo prościej jest rozpocząć międzynarodową współpracę, która jak wiadomo przynosi korzyści finansowe i ogromny prestiż dla firmy. Jednocześnie może powiększyć się grono klientów o tych zagranicznych, do których do tej pory nie były kierowane Wasze kampanie reklamowe. Jak widać zatem rozwój firmy zależy również od wszechstronności pracowników, którzy powinni mieć szansę zmienić stanowisko pracy oraz pełnione funkcje na bardziej zaawansowane.

Natomiast z drugiej strony mamy do czynienia z rozwojem osobistym, kiedy to pracownik może kształcić swoje pasje i urozmaicać dotychczasowe zainteresowania. Co więcej, spełnienie pracownika pod kątem zawodowym w znacznym stopniu przekłada się na sukces firmy, która może liczyć na jego zaangażowanie i kreatywność. Znajomość języków obcych przydaje się oczywiście w życiu prywatnym, kiedy to trzeba zorganizować wspólne rodzinne wakacje za granicą albo porozumieć się z obcokrajowcem w niespodziewanej sytuacji. Można zatem śmiało stwierdzić, że angielski przydaje się praktycznie wszędzie.

freepik.com