• View Larger Image

Nauka angielskiego dla dzieci – kiedy warto rozpocząć edukację?

Chcesz rozwijać zdolności językowe u swojego dziecka? Zdecydowanie warto to robić, aby mogło przyswoić nowe umiejętności oraz uczyć się do tej pory nieznanych rzeczy. Dzieci szybko się uczą i pochłaniają nową wiedzę, dlatego nauka angielskiego nie powinna być dla nich problemem. Ponadto obecnie wykorzystuje się naukę poprzez gry i zabawy – dlatego to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Kiedy zatem warto rozpocząć naukę języka angielskiego?

Jak uczy się dziecko?

Proces przyswajania języka u dzieci rozpoczyna się na bardzo wczesnym etapie. Warto mieć jednak na uwadze, że do około trzeciego roku życia, nie potrafi ono umiejętności tych dobrze pokazać lub przedstawić. Dziecko jednak uważnie słucha oraz zapamiętuje słowa i proste wyrażenia, których użyje sam, jeśli będzie gotowy. Nic zatem dziwnego, że nauka języka nawet dla kilkumiesięcznego jest w pełni uzasadniona.

Angielski dla dzieci to przede wszystkim bardzo proste piosenki, wierszyki oraz zwroty czytane zazwyczaj przez rodziców lub w żłobku. Warto jednak, aby dziecko nauczyło się słów w języku polskich, a następnie dopiero w angielskim. Przy nieco większym dziecku, od 4 lub 5. roku życia można już śmiało mówić po angielsku. Takie dzieci umieją czytać, liczyć oraz mówić wybrane partie tematyczne po angielsku. Przy niemowlakach także można mówić w obcym języku, co z decydowanie ułatwi mu w przyszłości poznanie nowego materiału. W takich sytuacjach zwykle miesza się polski właśnie z angielskim.

Angielski u dzieci w wieku przedszkolnym

Dziecko w wieku przedszkolnym znacznie płynniej posługuje się w językach, które zna z domu. Warto również zainwestować  na tym etapie w kursy odpowiedniego dla jego wieku. Pozwoli to zdobyć dodatkowe umiejętności oraz będą mogły nauczyć się większej zasobu słownictwa. Z takich zajęć dziecko wyniesie zdecydowanie więcej niż z domu. Dlatego warto wtedy zainwestować w lekcji w szkole językowej. Polecam Wrocław – kurs angielski ProfiLingua, gdzie będę mogły uczyć się angielskiego w grupach w przyjemnej atmosferze otoczonej zabawą oraz oczywiście nauką.

Kurs może stanowić świetną podstawę, a omawianie na nim materiały można wykorzystać jako wskazówkę do dalszej pracy w domu. Można zorganizować wesoły gry w słówka czy nawet śpiewanie piosenek po angielsku. Dobrze, aby wykorzystać każdą okazję do poznania nowych słów i wyrażeń.

Nauka angielskiego w wieku szkolnym

Angielski dla starszego już dziecka powinien odbywać się nie tylko w szkole, ale również podczas kursów językowych. To odpowiedni sposób do przyswojenia nowego materiału i nauki poznanych już tematów. Angielski organizowany dla dzieci to zazwyczaj zajęcia grupowe, gdzie nasza pociecha może również poznać osoby i świetnie się bawić. Takie kursy opierają się już na nieco trudniejszych zagadnieniach, ale nadal wykorzystują zabawy czy gry, rozwijające umiejętności.

freepik.com