• View Larger Image Dziewczyna ucząca się angielskiego online

Poznaj powody dla których warto uczyć się języka obcego w dorosłym życiu!

Szkoła już dawno za Tobą, a Ty nie umiesz posługiwać się płynnie językiem angielskim? A może marzysz o opanowaniu innego języka? Przekonamy Cię, że nie jest za późno i pokażemy dlaczego warto nauczyć się języka obcego w dorosłym wieku.

Szereg zalet dla Twojego mózgu!

Badania mówią jednogłośnie, że nauka języka obcego w dorosłym wieku jest nie tylko możliwa, ale i wskazana! Usprawnia to bowiem zdolności poznawcze. Masz szansę na poprawę pamięci, dłuższy czas koncentracji zarówno teraz jak i w przyszłości! Potencjał dorosłego do nauki języka obcego jest wielki. Warto wiedzieć, że w uczeniu się działa prawo obfitości. Dorosły uczy się, budując nową wiedzę na tym, co już zna. Czyż to nie pocieszające? Im więcej wiesz, tym więcej możesz się nauczyć.

Masz jeszcze jeden As w rękawie w przeciwieństwie do dzieci i młodzieży! Jest to wewnętrzna motywacja! Młodzi ludzie nie zawsze rozumieją jak ważne jest biegłe porozumiewanie się przynajmniej jednym językiem obcym. Ty, w przeciwieństwie do nich, wiesz jakie to istotne na rynku pracy i mogłeś już to odczuć. Motywacja jest bardzo ważna w nauce, szczególnie języka obcego. W celu płynnego opanowania jakiegokolwiek języka powinieneś mieć z nim kontakt codziennie. Wyznacz swoje cele i do dzieła!

Budowanie lepszej przyszłości

Codziennie się rozwijasz i walczysz o lepszą przyszłość. Inwestycja w siebie to również inwestycja w Twoje życie. Z każdym kolejnym poznaniem obcego języka, Twoja wartość na rynku pracy rośnie. Wzrost zarobków nawet o 10-15% poczujesz od razu, a co dopiero w skali roku. Nie podlega wątpliwości fakt, iż szybciej dostaniesz pracę. W grupie kilkunastu kandydatów o podobnych zdolnościach, już na starcie zyskuje osoba, która ma lepsze umiejętności językowe. Zwłaszcza wtedy, gdy trafisz w dziesiątkę i firma do której aplikujesz robi interesy zagraniczne z obcokrajowcami, z którymi Ty bez problemu będziesz potrafił się dogadać.  Oprócz tych wszystkich korzyści nie należy zapomnieć o czymś równie ważnym. Poszerzanie horyzontów! Nauka nowego języka to możliwość porozumiewania się z ludźmi o innej kulturze i sposobie bycia. Jeśli to język popularny np. angielski, niemiecki czy hiszpański będziesz mógł rozmawiać w tym języku z szeroką grupą osób z różnych państw. Czy to nie zachęcająca perspektywa?

Jeśli nie chcesz uczyć się języka samodzielnie, nic straconego! Kursy języka angielskiego dla dorosłych czekają na Ciebie! A może zainteresuje Cię nauka innego języka? Śmiało!

freepik.com