• View Larger Image chlopak-trzymajacy-parasolke-w-barwach=flagi-angli-w-londynie-angielski-na-dzis

Najmniej skuteczne metody nauki języka angielskiego

Nauka angielskiego nie musi być nudna i trudna. Jeżeli wybierzesz odpowiednią metodę nauczania, nie tylko zyskasz gwarancję, że Twoja inwestycja w rozwój się opłaci, ale także szybko zauważysz pierwsze efekty edukacji językowej.

Jak nie należy uczyć się języków obcych – 3 mity na temat nauki w domu

Po pierwsze: najlepszym sposobem nauczania jest nauka z pomocą podręczników i samouczków

Chcąc nauczyć się języka obcego, zwykle stawiamy na samodzielną naukę, kupując podręczniki i samouczki, które mają zagwarantować szybkie efekty edukacji. Niestety znaczna część osób, chcących w ten sposób nauczyć się języka angielskiego szybko traci motywację do działania i rezygnuje z nauki z powodu braku efektów. Nie ma się czemu dziwić – samodzielnie możemy jedynie powtarzać przekazaną nam przez lektorów wiedze, gdyż żaden podręcznik nie zastąpi kontaktu z żywym językiem i cennych wskazówek nauczyciela.

Po drugie: języka angielskiego można nauczyć się, oglądając filmy w oryginalnej wersji językowej i słuchając muzyki

Ten sposób nauki angielskiego nadal jest popularny, zwłaszcza wśród osób, które chcą uniknąć konieczności włożenia w naukę dużych wysiłków. Oglądając filmy i słuchając muzyki, możesz jedynie nauczyć się rozumieć język obcy, ale na pewno nie zaczniesz się nim swobodnie posługiwać!

Po trzecie: kurs komputerowy to najlepszy sposób nauki języka angielskiego

Korzystanie z kursów językowych jest często atrakcyjną formą edukacji, jednak i w tym przypadku efekty są raczej mizerne. Żaden kurs komputerowy nie jest w stanie korygować Twoich błędów językowych oraz wytłumaczyć Ci zasad gramatyki, a sztuczny akcent komputerowego lektora powoduje problemy podczas późniejszego posługiwania się angielskim w praktyce.

Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego?

Jedynym skutecznym i wbrew pozorom wcale nie najdroższym sposobem nauki języka angielskiego są kursy oferowane przez znane szkoły angielskiego w Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Warszawie oraz w szeregu innych miast w Polsce. Inwestując w kurs językowy, zyskujesz kilka kluczowych korzyści, których nie zapewnią Ci inne sposoby nauki. Przede wszystkim oddajesz się w ręce doświadczonych lektorów, którzy nie tylko nauczą Cię teorii i wytłumaczą to, czego nie rozumiesz, ale także skorygują błędy językowe, które popełniasz od wielu lat, a są one wynikiem zaległości powstałych jeszcze podczas nauki szkolnej.

Kursy angielskiego to także okazja do zgłębiania wiedzy jedynie z interesującego Cię tematu, zdobycia certyfikatu językowego oraz kontynuacji nauki na kolejnych poziomach zaawansowania. Ma to spore zalety – przede wszystkim taki kurs angielskiego spełni wszystkie Twoje indywidualne oczekiwania i pomoże realizować prywatne cele, dla których decydujesz się na naukę!

freepik.com